Kadın.Net

Diyet Yanlışları

Diyet Yanlışları

Özellikle kadınların çok dikkat ettiği kilo konusunda aslında çok fazla yanlış bilinenlerimiz var. Aslında sağlığımızı korumak için yapılması gereken diyeti bilinçsiz bir şekilde kilo vermek için yapıyoruz. En çok bilinen yanlış ise şu saatten sonra bir şey yenilmemeli şu saatte kahvaltı yapılmalı gibi yanlış uyarılar ve öneriler. Peki bu neden yanlış? çünkü her insanın çalışansa iş saatleri çalışmayansa kalkma saatleri birbirine göre farklıdır.
Bu yüzden düzen bozmakta diyet için yanlış bir öneridir. Yapılması gerekense uyandıktan sonra 1 saat içinde kahvaltı yapmanız ve en geç 4 saatten fazla aç kalmamamız. Diyetin yanı sıra spor yapmak önemlidir. Bu sizi daha dirençli tutar ve diyetinize katkıda bulun4r. Spor yaparsan yağları kasa çevirir düşüncesi yanlıştır. Çünkü zayıfladıkça gevşeyen etinizi sıklaştırıp daha güzel bir görünüme sahip olmanıza yardım eder.
Önerilen spor ise genellikle yürüyüştür. Diyetiniz sırasında sürekli önerilen yiyecekler vardır. Zayıflamanıza yardımcı olacağı düşünülen ve etkili olduğu söylenilen. Bu da yanlış bir düşüncedir. Çünkü her insanın metabolizması aynı değildir ve önerilen yiyeceklerde etkili olmayabilir. Diyet sırasında önerilen bir diğer şeyde yemekle beraber su içilmemesi bunun tam tersi daha çok kilo aldırıcı olduğudur. Oysa ki buda yanlış bilinen bir düşüncedir.
Diyetin Yanlışları
Çünkü vücudun su ihtiyacı vardır ve önemli olan sizin bu ihtiyacı yeteri kadarıyla karşılamanızdır. Her şeyi yapıyorum ama kilo veremiyorum aynı kilodayım sürekli mi diyorsunuz bu da diyetin yanlış yönlerinden birisidir. Yapmanız gereken ise harcadığınız enerjinin aldığınız enerjiden fazla olmasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica