enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kilo Vermek İçin Öneriler

Kilo Vermek İçin Öneriler
A+
A-

Kilo vermek özellikle yaz aylarında daha büyük problemdir. Özellikle bikininin içinie girebilmek için büyük uğraş vermek gerekiyor. Yazın gelmesiyle beraber sıkı diyet yapıyorsunuz ancak yine de kilo vermekte zorlanıyor ve yağ oranınız artıyorsa işte sizin için çok önemli olabilecek bilgiler sunuyoruz. Öncelikle az yemek gerekiyor. Bunun yanında spor şart. Uzmanlar düzenli yapılan sporun sağlıklı kilo vermeye yardımcı olduğu ve aynı zamanda kalp sağlığını koruduğunu belirtiyor. Sebze ve meyveleri mevsiminde ve taze olarak tüketmelisiniz. Et tercihinizi beyaz etten yana tutmalısınız.
Dieting
Kırmızı eti ise haftanın iki günü ve özellikle spordan sonra yemelisiniz. Tuz ve şekeri azaltarak bunlar arasında bir denge oluşturmalısınız. Unutmayınki şişmanlık ve obezite şekerin bulunmasıyla ortaya çıkmıştır. Bunun yanı sıra tuz da vücutta suyu tutarak ödeme neden olmakta ve diyet yaparken sizin şişmenize neden olmaktadır. Kahvaltınızı sıkı yapın. Unutmayınki iyi bir gün iyi bir güne iyi bir kahvaltı ile başlarsınız. Öğle yemeğinizi de sıkı tutmalısınız ancak akşam yemeğinizi hafif yemelisiniz. Ara öğünler oluşturmalısınız. Bazılarımız ara öğünlerden hoşlanmaz ancak özellikle diyet yaparken ara öğünler büyük bir kurtarıcı rolü üstlenmekte. Akşamlık atıştırmalardan uzak durulmalı.
Diyet psikolojisi önemlidir. İnsanlar diyet uygularken aç kalacağım korkusu yaşar. Bu yüzden kendinize katı kurallar uygulamayın. Acıkma zamanınıza dikkat edin. Özellike canınız hangi saatte ne istiyor dikkat edin. Yemek yeme nedenlerinizi tespit etmelisiniz. Mesela sinirliyken mi yoksa mutsuzken mi çok yiyorsunuz? Bunu iyi belirlemeniz gerekiyor.bunların dışında yemek yemek birtakım sağlık sorunlarının habercisi olabilir.
Aşırı yemek ve doyduğunu hissetmemek yeme bozukluğuna neden olabilir. Bu bakımdan hormonal bazı sorunlarınız olabilir. Mesela insülin hormonu ve açlık kan şekeri testleri yaptırıp bir uzmandan yardım almalısınız. Özellikle az yemenize rağmen karın bölgenizde yağlanma fazlaysa insülininize muhakkak baktırmalısınız. Mevsiminde tüketeceğiniz meyve, sebze, badem, zeytinyağı gibi yiyecekler sizin için yararlı olurken hücrelerinizi de yenileyecektir. Bunların dışında doymuş yağlarla kızartmalar ve aşırı şekerden de uzak durmalısınız.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica