Kadın.Net

Ne Zaman Tartılmak Doğrudur

Ne Zaman Tartılmak Doğrudur

Çoğumuz bilinçsizce hemen her gün herhangi bir saatte tartılarak kilomuzu öğrenmişizdir. Ancak bunun ne kadar doğru olduğu hakkına bir bilginiz var mı?ne kadar zamanda bir günün hangi saatlerinde tartılmak daha doğru sonuçlar veriyor biliyor muyuz? Her zaman farklı sonuçlar alarak kafamızı karıştırmışızdır. Bu yüzden de suçu hep tartıların üzerine atarak kendimizi temize çıkarmışızdır. Ancak artık kaçış yok işte tartılmak için doğru saat.
Daha çok hangi durumlarda tartıya çıkılır diye araştırdığımız zaman kişiler genellikle diyet zamanlarında tartıdan inmediklerini aktardılar. Uyumadan önce, uyandıktan sonra,  aç karnına, tok karnına, kısacası aklılarına her geldiği zaman tartıldıklarını söylediler. Ancak bu doğru sonuçlar vermeyen sadece takıntıdan ibaret olan bir durumdur.
Şunu unutmayın ki gün içerisinde birden fazla kilo sonucu alabilirsiniz. Bunun nedeni ise o anki yedikleriniz kıyafetleriniz, içtikleriniz, hatta idrar durumunuz bile çok fazla etkili. Ayrıca diyet yaptığınız sürece diyette olduğunuz her gün kilo vereceksiniz diye bir şey yoktur. bu sizin birikimleriniz sonucunda ortaya çıkacak bir şeydir. Her gün zayıfladığınızı düşünüp tartıya çıkmaz sizi yıpratır.
kilo-vermek-tartı
Gelelim tartıda doğru sonucu nasıl alabileceğinize. Bunun çok basit ve belirgin kısasları vardır. Öncelikle sabah aç karnına olmak ve her gün aynı saatte tartılmak sizin için en doğrusu olacaktır. Ayrıca kilo konusunda kendinize bir ölçü belirlemelisiniz her gün farklı bir tartıya çıkmak oldukça yanıltıcı olacaktır. Hep aynı tartı kullanılmalıdır kesinlikle. Kıyafetlerinizde ya çok az olmalıdır ya da çıplak tartılmalısınız. Bu en doğru sonucu verecektir size. Çünkü kıyafetlerin fazla olması kafa karıştıran ve yanıltan bir durumdur.
Diyet yapmaya başladığınız zaman hemen hemen her dakika tartılıp yemeklerin daha az yendiği her an kilo verildiğini düşünür insanlar. Bu doğru bir davranış olmayacaktır. Bazı insanlar kolay kilo alsada vermesi zor olabilir ve sürekli tartıya bakarak kilo verdiğinizi görmeye çalışırsanız hayal kırıklığı yaşar ve vazgeçersiniz. Gittiğiniz doğru diyet yolundan vazgeçmeyin ve sadece sağlık için doğru beslenmeyi düşünün kilo vermek düşüncesi aklınızdan çıkmalı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica