Kadın.Net

Ev İşi Yapmak Kaç Kalori Yakar?

Ev İşi Yapmak Kaç Kalori Yakar?

Sürekli kilolardan ve hareketsizlikten şikayetçi olan ev hanımları bu yazımız sizin için. Aslında bindiği gibi yaptığınız ev işlerinin kilonuza ve kalorilerinizi yakmanıza yardımcı olmadığı tamamen yanlış bir bilgidir. Ev işlerinde en az dışarıda çalışan bir bayan kadar kalori yakabilirsiniz. Peki bunu nerden bileceğiz ve hangi işin daha çok kalori yaktığını nasıl anlayacağız dediğinizi duyar gibiyiz. O halde bu yazımızı dikkatli okuyun ve hatta bir yerlere not edin.
Elbette yaptığınız ev işlerinin yanı sıra yediklerinizde çok önemlidir. Bütün gün kalori yakıyorum diyerek her önünüze geleni düzensiz bir şekilde yemenizde tamamen yanlış bir durumdur. Her iki durumu da dengede tutarak kilo vermeniz daha sağlıklı ve daha kolay olacaktır sizin için. Bu konuda da önerilerimizde bulunduktan sonra o halde buyurun kalori listesine.
Çoğu kadınlar ütü yapmaktan nefret ederler ve çok zor gelir olanlara. Her işi yapayımda ütü yapmayım derler. Ya da yatak hazırlamak ve toplamak çok zor gelir her gün aynı muhabbet diye düşünürler ancak uzmanlara göre ütü yapmak ve yatak hazırlamak sizin 70 kalori yakmanıza yardımcı oluyor.
Ev İşi Yapmak Kaç Kalori Harcatır
Günlük ev işlerinde rutin olarak her gün toz alınır ve kapılar raflar köşeler silinir. Uzmanlara göre bu basit ya da sıkıcı iş bile sizin kalori yakmanıza yardımcı olmaktadır. Eğer her gün 70 kalori yakmak istiyorsanız o zaman yapacağınız çok basit. Her temizlik öncesi toz almayı unutmayın.
Kendinizi çok hareketsiz hissettiğiniz anlarda kalkın ve birkaç kez merdivenlerden inip çıkın. Yorucu gelmesin size bunu kesinlikle isteyerek yapın. Çünkü merdivenlerden inip çıkmak 250 kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.
Market Pazar alışverişlerinden sonra taşınan torbalar ve her gün duştan sonra yıkanan banyolar. Evet belki bunlarda size sıkıcı geliyordur iş yaparken ancak bunlarda kilo verme ve kalori yakma konusunda oldukça etkilidir. Toplamda 200 kalori yakmanıza yardımcı olur.
Diğer ev işleri gibi her gün yapılmasa da cam silmekte oldukça fazla kalori yakmanıza yardım edecektir. Cam silmek hem kaslarınızın gelişmesine hareket etmesine hem de 150 kalori yakmanıza yardımcı olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica