enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Çapkınlık Hakkında Bilinmeyenler

Çapkınlık Hakkında Bilinmeyenler
A+
A-

Çağımız kadınlarının  en büyük sorunlarından biridir çapkınlık, daha geniş tanımıyla aldatmak.  Gelişen ve değişen yaşam şartları ve sadakat duygusunun zayıflaması nedeniyle ilişkiler daha dejenere yaşanıyor ve bazı ilişkilerin sonu ufak tefek çapkınlık nedeniyle son buluyor. Yapılan araştırmalarda uzmanlar, aslında çapkınlık yapan erkek ya da kadının bir suçu olmadığını bunun beyinle alakalı olduğunu belirtiyor. Çapkınlık;  çevresel, psikolojik,  kültürel birçok faktörün bir arada olduğu çok yönlü bir durumdur. Bunun yanı sıra beyin fonksiyonlarının çalışma biçimi kadın erkek ilişkisinde belirleyici oluyor.
Çapkınlık Hakkında Bilinmeyenler
Çapkınlık yapan kişinin yaşadığı çevre, kültürel ve kişinin psikolojik durumunun yanında sahip olduğu genler de çapkınlık için bir etken olarak gösterilebiliyor. Ancak bunun yanı sıra yapılan çalışmalar bu durumun bir beyin hastalığı olabileceğini ortaya koyuyor. Bu hastalık durumunda ise belirleyici olan beynin çalışma yapısı ve beyin fonksiyonlarının birbirleriyle olan ilişkisidir. Beyindeki bazı bölgelerin çalışma düzenlerinin kadın erkek ilişkisi üzerinde etkisi olduğunu vurgulayan uzmanlar özellikle bazı bölgelerdeki fonksiyon bozuklukları ve bu fonksiyonların devre dışı kalması veya iyi çalışmaması halinde sadakat duygusunun zarar gördüğünü belirtiyor. Uzmanlara göre bu bölgedeki aksaklıklar kadın ve erkekte çapkınlık eğilimini körüklediğini belirtiyor.
Mesela çok eşli erkelerde bazı fonksiyonların aşırı çalışması örnek gösterilirken bazılarında ise aynı fonksiyonun yetersiz çalışması halinde bir kadından diğerine koşan ve sık sık partner değiştiren bir erkek tipinin ortaya çıkacağı vurgulanıyor. Uzmanlar beynin çalışma düzeninin sevgi ve aşk duyguları üzerinde etkisi olduğu konusunda fikir birliğine varmış durumdalar. Beynin düzenli çalışması ve fonksiyon bozukluklarının ortadan kalkması halinde kadın ve erkeklerde çapkınlık duygusunun ortadan kalkacağı ve sadakat duygusunun güçleneceğini belirtiliyor. Bu bakımdan çapkınlık durumu bir beyin hastalığı olarak yorumlanıyor. Uzmanlar, yaptıkları araştırmalar neticesinde bu sonuca varıyor. Ancak her ne kadar yapılan araştırmalar bu durumun beyin hastalığı olduğunu söylese de çapkınlık, yaşanılan çevresel faktörler ve kişinin sahip olduğu psikolojik durumu ve kültürel unsurların tetiklemesiyle ortaya çıkmaktadır.

 
 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica