enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

3 öğün mü 6 öğün mü?

3 öğün mü 6 öğün mü?
A+
A-

Son günlerde sağlıkzayıflama konusunda en çok tartışılan konu, 3 öğün ve 6 öğün karmaşası. Bazı uzmanlar sık sık ve az az yemek yemeyi öneriyor. Buda 3 ana öğün 3 ara öğün olarak tabir ediliyor. Bu şekilde bir beslenme sisteminin kiloyu ve kan şekerini kontrol altında tutabileceğini savunuyor. Gün içinde ihtiyacınız olan kaloriyi 6 eşit parçaya bölerek size sunuyor. Böylece açlık hissi duymadan almanız gereken kalori gün içinde tamamlamanızı sağlıyorlar. Bir diğer uzmanlarda günde 6 defa yemek yemenin kişileri zayıflatmayacağını, günde 3 ana öğün ile daha sağlıklı zayıflanabileceğini savunuyor.
beslenme-diyet
Araştırmalar genelde 6 öğün üzerinde yapılarak ilginç sonuçlar elde edilmiş. Sizlere bu ilginç sonuçlardan bahsetmek istiyoruz. Örneğin günde 6 öğün sonucunca kişinin vücudundaki A, E,D, C vitaminleri artış gösteriyor. Kişi 6 öğün sayesinde gün içinde enerji eksikliği hissetmeden günlük işlerini aksatmadan gününü tamamlayabiliyor. Hatta 60 yaş üzeri kişilerde 6 öğün sayesinde normalde alması gereken sıvı miktarını daha rahat aldığı görülüyor.
Özellikle genç kızlar üzerinde yapılmış olan araştırmalar gösteriyor ki günde 6 öğün beslenme şekli bel bölgesindeki yağlanmaları yok ederek daha ince bir bele sahip olunmasını sağlıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica