Kadın.Net

Zayıflarken Yapılan Hatalar

Zayıflarken Yapılan Hatalar

Zayıflarken uymanız gereken bazı kurallar vardır. Bu kuralların haricinde bir zayıflama yöntemi seçtiğinizde kısa süreliğine zayıflasanız da bir süre sonra verdiğiniz kiloları daha fazla oranda tekrar alırsınız.
Zayıflamaya karar verildiğinde yapılan büyük hatalardan biri bir diyetisyenden yardım almadan kendi başına zayıflama yolları denemektir. Halbuki en sağlıklı zayıflama yolu bir uzmana giderek, gerekli kan, idrar gibi bazı tahlilleri yaptırarak akabinde sizin vücut analiz sonuçlarına uygun beslenme ve diyet listesi çıkarılmasıdır. Bu size özel diyet listesi ve beslenme sistemine sadık kalarak diyet yaparsanız hem daha sağlıklı bir zayıflama hemde kalıcı zayıflama ile başarılı sonuca ulaşabilirsiniz.
kilo verirken yapılan hatalar
Bunun yanında bir diğer zayıflama hatası ise kahvaltıyı atlamaktır. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Bu sebeple sabah uyandığınızda kahvaltınızı yapmazsanız emin olun gün içinde daha az kilo vereceksiniz, metabolizmanız daha yavaş çalışacak, ve dikkat eksikiliği ile sinir sistemi sorunları yaşayacaksınız.
Akabinde bir diğer zayıflama hatası da yemekleri çok hızlı yemektir. Hızlı yemek yerseniz sindirim sistemi yavaşlar ve hızla kilo almanıza sebep olur. Bu sebeple yemeklerinizi yavaş yavaş yemeli ve her bir lokmayı ortalama 15 defa çiğnemelisiniz.
Gün içinde ortalama 2,5 litre su içmediğiniz sürece, metabolizma hızlanmayacağı için zayıflama adımları başarısız olacaktır. Bu sebeple günde ortalama 2-2,5 litre suyu azar azar sık sık içerek bitirmelisiniz.
Gün içinde 8 saatten az uyuyan kişilerin daha hızlı kilo aldıkları ve mevcut kiloları daha zor verdiklerini unutmayın. Bu sebeple hormonların sağlıklı çalışması için günde 8 saat gece uykusu almaya özen gösterin.
Hareketsiz yaşam ne kadar diyet yaparsanız yapın zayıflamanızı engeller. Bu sebeple gün içinde en azından 30 dakika yürümeniz gerekir.
Diyet listenizi en fazla 2 hafta yapmalısınız. Zira aynı diyet şekline vücut en fazla 2 hafta sonra direnç göstermeye başlar ve kilo vermeniz duru. Bu sebeple 2 haftada bir farklı bir diyet listesine geçmeniz doğru bir karar olur.
Light ürünlerin toplum arasında kilo aldırmadığına dair bir fikir var. Ancak bu yanlış bir fikirdir ve tüketim oranına bağlı olarak kilo artışını etkiler.
Süt ve süt ürünleri kan şekerini dengeler bu ürünleri diyet listesinden tamamen çıkarırsanız kilo sorunundan kurtulmanız çok uzun zaman alır.
 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica