Kadın.Net

Yediğinizin yarısı, yaktığınızın iki katı

Yediğinizin yarısı, yaktığınızın iki katı

Bir çok masa başı çalışanı veya evde uzun süre vakit geçiren, sınava hazırlandığı için sürekli oturarak ders çalışmak zorunda kalan öğrenciler genelde bir orta sorun üzerinde buluşurlar. Hepside kısa sürede hiç de farkına varmadan nasıl bu kadar şişmanladıklarından yakınırlar.
İncelendiğinde hiç birinin aslında kilo almadan önceki yeme düzenlerinde bir artış ve ya sağlıksız bir beslenme düzeninin olmadığını görürsünüz. Hatta bazıları eskiye nazaran daha az yemek yediklerini bile söyleyebilirler. Lakin vücudun eskiye nazaran hareket sistemi nerdeyse yarı yarıya azaldığı için eskisi gibi yemeleri iki kat yemek yemiş gibi bir kilo yapısı ile onları buluşturur. Hayat tarzlarında bakıldığında yemek düzenleri aynı oran ama hareket düzenleri eskiye nazaran iki kat daha az oran olarak karşımıza çıkar.
zayıflamak
Halbuki zayıflamak isteyen insan normal zamanda yediğinin yarısı kadar yemek yese ve yaptığı hareketli yaşam tarzını 2 katına çıkarsa, hiç zorlanmadan kısa sürede zayıflar. Ancak kişinin yaşam tarzı değişmiş ise normal zamanda yediğinin aynısını tüketip, normal zamandaki hareket tarzını yarı yarıya azaltmış ise tabiki bu orantı kilo olarak kişiye geri dönecektir.
Bu sebeple orantıyı doğru kurarak hiç zorlanmadan kilo vermenin veya kilo almayı önlemenin en basit yolu yediğiniz ve yaktığınız oranları iyi ayarlamaktır. Yeme düzeninizi yarı yarıya azaltın ve yaktığınız yani hareket sisteminizi iki katına çıkarın. Yani günde 10 dk yürüyorsanız normalde bunu 20 dk yapın, günde 2 kat merdiven çıkıyorsanız bunu 4 kat merdiven olarak ayarlayın. Böylece kısa sürede sağlıklı kilo verebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica