Kadın.Net

Diyet sürecinin ilk 3 günü

Diyet sürecinin ilk 3 günü

Hiç şüphesiz diyet yapmak sevilerek yapılan bir iş değil. Ancak sağlıklı ve uzun bir yaşam için, ideal formda kalabilmek için dengeli beslenmek adına zaman zaman uygulamak zorunda kaldığımız diyet dönemleri hemen hemen hepimizin hayatının bir evresinde yer alıyor.
İstenilen sonucu diyet ile almak istiyorsak öncelikle diyete sadık kalmayı diyete başladığımız gün aklıma koymalıyız. Yoğun ve yorucu bir süreç olan diyet süreci, özellikle ilk 3 gün en yorucu günlerini yaşatır. İlk 3 günü atlattığımızda diyette başarılı olabilmek için en önemli evreyi atlattık demektir. Çoğu kişiye baktığımızda diyetlerde başarısız olanların ilk 3 günde vazgeçtikleri görülür. Bünye normal yemek evresinin çok altında bir diyet sistemiyle karşılaştığı için doğal olarak tepki gösterir ve pes etmek kolaydır. İlk 3 günü atlattıktan sonra hem beyin olarak hemde biyolojik olarak artık diyete daha uyum sağlar hale geliriz ve başarılı bir diyet sürecine girmiş oluruz.
diyet süreci
Diyet yapanların en çok şikayet ettiği konulardan biri de sinir sistemindeki değişikliklerdir. İlk 3 gün özellikle diyete başlayan kişiler uyku sorunu, sinirlilik, dikkat eksikliği, huzursuz ruh hali yaşayabilir. Bu normal ve geçici bir süreçtir. Bu şikayetleri en hafif şekilde atlatmak için de bir çok sağlıklı diyet şeklinde sinir sisteminde sorunlar yaşatmadan ve kilo almanıza engel olacak şekilde bazı besinler belli sınırlar ve ölçülerde verilir. Size özel hazırlanan diyetler ile kısa sürede hemde sağlıklı bir kilo verme evresi gerçekleştirebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica