Kadın.Net

Diyette En Önemli Öneriler

Diyette En Önemli Öneriler


Hemen hepimiz kendimizce zayıflamak için spor ve diyet yapmışızdır. Önemli olan isi bunu doğru  uygulayıp uygulamadığımızdır.  Bunun için uymamız gereken kuralları hayatımıza her an uygulamamız gerekiyor. Aslında yapmamız gerekenler çok basit ve kolay. Öncelikle en az 3-4 saatte bir yemek yemek ve midemizi boş bırakmamak. Bunu yaparken tatlı konusundaki sınırımızı bilmek çok önemli.

Öncelikle diyet yapıyorum diyerek sürekli yatmak oturmak hareketsiz kalmak diyetin en baş düşmanlarından biridir. Diyet sırasında önerilen ilk spor ise yürüyüştür. Sabah kahvaltısı yapılmadan aç karnına yapılan spor vücuttaki toksinleri ve yağları yakmada daha etkilidir. Ancak spor yapılırken ne kadar sürede spor yaptığınızda çok önemlidir. 15-20 dakikada yağlar yakılmaya başlıyor bu yüzden en az yarım saat spor yapılmalıdır.

Yemek yerken dikkat etmemiz gereken bir durumda gece geç saatlerde yenilen yemeklerdir. Özellikle yaz aylarında çok geç yenilen akşam yemekleri yakılması zor olduğu için kilo almaya da sebep olur. eğer akşam yenilecekse yemek domates salatalı tarzı sebzelerin daha çok tercih edilmesi gerekir.

Vücut için su olmazsa olmazdır. Vücudun su ihtiyacı karşılanmadığı zaman dirençsiz düşme daha fazla oluyor. Günde en az 2-2,5 lt su tüketilmelidir ki direncimizi arttırmamıza yardımcı olsun. Bunun için susamayı beklemeden belirli aralıklarla su tüketilmelidir. Su kaybı konsantrasyon güçlüğü ve hafıza bulanıklığına sebep olmaktadır.

Diyetin En Önemli Önerileri

Zayıflamak için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise kızartma ve yağlı yemeklerden uzak durup haşlanmış hafif sebzelere yönelmek ağırlık vermektir. Meyveye ağırlık verilebilir 5-7 arası meyve rahatlıkla yenilebilir. Tahıllı ürünleri de özellikle tercih edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica