enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Diyette Ara Öğün

Diyette Ara Öğün
A+
A-

Diyette bilinen bir yanlışımız var oda öğün atlamak. Diyet yaparken  hemen hepimizin düşündüğü arada öğün atlarsam daha çok etkili olur düşüncesi sahiptir. Bu ise en büyük yanlışlardan biridir. Özellikle uzmanlar öğün atlamadan aç kalmadan zayıflamayı öneriyorlar. Özellikle kahvaltı yapmamanın kötü etkileri olduğunu ve kahvaltının kesinlikle sağlık açısından da eksiltilmemesi gerektiğini öneriyorlar.
Kiloların diğer düşmanı da hayır diyemediğimiz tatlılardır. Tatlı yemek istediğiniz zaman su içmeyi deneyin. Yemek konusunda kendinizi durduramıyorsanız ince ve zayıf olduğunuzu hayal edin. Yemek sırasında sürekli su için bir yudum su bir lokma yemek olarak devam edin. Yavaş yavaş ve uzun sürede yemek yemeyi deneyin. Ve asla aç kalarak kilo vermeyi denemeyin. Öğün atlamak gibi bir hataya ise hiç düşmeyin.
Diyet yapmayı düşündüğünüz zaman kısa sürede çok kilo vermek değil sağlıklı ve düzenli kilo vereceğiniz bir yol deneyin. Çünkü her insanın metabolizması çok farklıdır ve bir başkasında iyi etki yapan diyet sizin üzerinizde yanlış etki yapabilir. Kuru meyvelerle ara öğünlerinizi desteklemeyi unutmayın.
Diyette Ara Öğün
Yemek yerken 3 ana 3 ara öğün olarak çok fazla olmadan yemek yemeniz sizin için daha etkilidir. Çünkü yeterli ve dengeli beslenme az ve sık beslenmedir. Vücudun sağlıklı bir şekilde çalışması için kan şekerinin daima belirli bir düzeyde kalması gerekir. Ayrıca kadınlar en çok kalça, üst bacaklar ve karın bölgesindeki yağlanmalardan yakınırlar. Bunun için de diyete dikkat edilip sporu da eksik edilmemelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica