Kadın.Net

Cinsel Sağlık İçin Diyet

Cinsel Sağlık İçin Diyet

Beslenme şeklinin cinsel sağlık üzerinde büyük oranda etkisi vardır. Özellikle kilo fazlalığı olan kadınlar da damar sağlığı ve hormonal düzeneği kötü olarak olumsuz şekilde etkiler ve cinsel uyarılma, haz alma, orgazm gibi cinsel tatmin unsurlarını azaltır.
Kilosu fazla olan kadınlarda piskolojik olarak görüntüsünden utanma sıkılma hissiyle zevk alma oranı da oldukça düşer. Aşırı kilo ve bel karın çevresinde aşırı yağlanma şeker hastalıklarına, kalp damar hastalıklarına, inme-felç gibi hastlaıklar kilolulu insanlarda yüksek oranda risk oluşturmakta buda cinsel performansı ve uyarılma, orgazm gibi duyguların yaşanmasına engel olur.
Cinsel Sağlık İçin Diyet
Son dönemde obezite ve aşırı beslenme ile ilgili yapılan araştırmalarda Akdeniz tipi beslenme uygulayan kadınların cinsel fonksiyonlarında büyük oranda iyileşme gösterdiği görülmektedir. Kilosu fazla olan kadınlarda kolestrol ve kan basınca yükselme gibi problemlerle karşılaşabilirler buda kişinin bütün yaşamanı etkiler ve bununla birlikte cinsel yaşamınıda olumsuz yönde etkiler.
Akdeniz diyetinde günlük alınan gıdalar arasında şunlarda yer almaktadır: Tam tahıllı ürünlerden oluşan bol bol sebze meyve, sağlıklı proteinler, zengin bir beslenme diyeti vardır.
İşlenmiş rafine şekerlerinden fakir, trans veya hayvansal yağlardan uzak, sağlıklı besinlerden oluşan Akdeniz diyetini kilolu ve sağlık problemi olan kadınların günlük yaşamında uygulaması gereklidir. Cinsel sağlığın çok daha iyi olması için sigara ve alkolden uzak durulması gereklidir.
 
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica