enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bölgesel zayıflama yalan mı?

Bölgesel zayıflama yalan mı?

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, herkesi bir zayıflama telaşı aldı. Hızlı kilo vermenin yolları aranmaya başlandı. Bir çok hızlı zayıflama yolları, mucize etki yarattığı söylenen içeceklerden söz ediliyor. Yaz mevsiminin gelmesiyle bahar aylarında başlayan bu tür zayıflama sezonları, insan sağlığını tehdit ediyor.

Hemen hemen bütün kadınlar yaz mevsiminin gelmesiyle hızlı zayıflama metotları ararken, birde bölgesel zayıflama yöntemlerine çok rağbet ediliyor. Halbuki beslenme uzmanlarının çoğu bölgesel zayıflamanın diyetle gerçekleşemeyeceğini savunuyor. Örneğin armut tipi vücut denilen vücut belden üstü zayıf, belden altı şişman olan vücut tipidir ve kişi zayıflamaya başladığında büyük bir armut vücut tipinden daha küçük bir armut tipi vücuda kavuşur. Yani diyet ile vücut mevcut şeklini koruyarak sadece çevresini daraltır ama şekil olarak aynı kalır. Zayıflama ilacı, zayıflama kremi kullanarak bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün değildir diyen beslenme uzmanları bu tür duyumlara inanmamak gerekir diyor.


Kalça eriten diyet, göbek eriten diyet, bazen eriten diyet adı altında kulağımıza gelen duyumlar gerçekçi değildir. Bunun yanında kalın bacakları eritmek için naylon sarmak, terleten eşofmanlar giymek vücudun su kaybetmesinden başka bir işe yaramaz. Bacaklarınız ve sırtınız bu şekilde bölgesel incelme şeklinde zayıflamaz.

Bölgesel zayıflamanın en etkili yolu o bölgeye uzun süre ve düzenli olarak uygun egzersizi yapmaktan geçer. Vücudun su kaybetmesine sebep olabilecek zayıflama ilaçlarından, zayıflama içeceklerinden bölgesel zayıflama için bir medet ummamak gerekir.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica