Kadın.Net

Ameliyatsız bölgesel incelme

Ameliyatsız bölgesel incelme

Sağlığı olumsuz yönde etkileyen ve beraberinde pek çok hastalığı birlikte getiren fazla kilolardan bugüne kadar pek çok yöntemle kurtulma olanağı yaratılmıştır. Fakat fazla yağlardan kurtulurken esas olan uygulama sonrasında elde edilen başarının kalıcı olmasıdır. Yani asıl olan yağlardan kalıcı olarak kurtulabilmektir. Diyet ve egzersiz ile fazla kilolardan kurtulmak elbette mümkün fakat bu emek, sabır ve zaman isteyen bir şey olacağı için pek çok kişi diyet ile zayıflama yöntemine ya hiç yaklaşmamakta ya da kısa süre sonra başladığı diyet ve egzersizi bırakmakta. Bugün gelişen tıp teknolojisi sayesinde fazla kilolardan pratik ve hızlı bir şekilde kurtulabilmek artık mümkündür. Tıp dünyasında cerrahi yöntem olmadann zayıflama olarak bilinen mezolipoliz, radyofrekans, cryoterapi, noninvaziv ultrasonografik  yöntemler ve zaman ve sabır da istiyor olsa diyet ve egzersiz gibi yöntemler kullanılarak bir operasyona gerek kalmadan kişi kilo verebilmektedir. Fakat bu yöntemlerin hangisinin uygulanacağı ancak hastanın doktor muayenesinden sonra belli olacaktır. Bilhassa vücut kitle endeksi yüzde 30 ve üzeri olan kişilerin bu uygulamalardan hangisini kullanırsa kullansın, diyet ve egzersiz yapması şarttır.
Ameliyatsız bölgesel incelme
Vücut kitle endeksi yüzde 30 ve üzeri olan kişiler aşırı kilolu yani obez kişilerdir ve zayıflamaları için kendilerine hangi yöntem uygulanırsa uygulansın ilk olarak kilo kontrolünün diyet ve egzersizle kontrol altına alınması gerekir. Bazı kişilerde de zayıf olmalarına rağmen bölgesel yağlanma söz konusudur. Bu kişilerin bel, kalça ve göbek kısımları yağlıdır. Zayıf olmalarına rağmen bölgesel yağlanma sorunu olan kişilere diyet önerilmez. Çünkü uzmanların görüşü diyetin bu kişilere iyi gelmeyeceği gibi onlara zarar da verebileceği yönündedir. Bu nedenle muayene sonrasında bölgesel yağlanma soru olan kişilere diyet dışında uygun olan yöntemlerden biri uygulanır. Radyo frekansı olan ses dalgalarının deri altından verilerek yağ yakılması işlemine non-invaziv ultrasonografik yöntem denilir ve zayıflamak için etkili bir yöntemdir.
Yakıla yağların vücuttan atılması böbrek ve karaciğerler tarafından metobolize edilerek gerçekleştirilir. Özel cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen uygulamada cilt altına uygun ve güvenilir düzeyde ısı verilir ve böylece çok iri yapıda olan yağ hücrelerinin yakılması sağlanır. Zayıflamada kullanılan bir başka yöntem de ultrashape yöntemidir. Bu yöntem etkili bir vücut şekillendirme ve bölgesel incelme yöntemidir. Cerrahi bir müdahale gerektirmeyen yöntemde dolayısıyla enjeksiyon, kesi ya da anestezi de uygulanmaz. Bu yöntemle incelme sağlamak istenen bölgeye ses dalgaları verilerek yağ hücreleri dışındaki hiçbir sinir ya da kan hücrelerine zarar vermeden yağ yakılması sağlanır. Parçalanan yağlar vücutta metobolize edilerek dışarı atılır. Uygulama sırasında her hangi bir ağrı hissedilmediği için her hangi bir anestezi yoluna gidilmez. Uygulamanın süresi bölgeye bağlı olarak değişir. Geniş bölgeler olan bel, basen ve göbek bölgelerindeki işlem süresi 1 ile 1 buçuk saat arasındadır. Uygulama sırasında ve sonrasında bölgede her hangi bir şişkik, morluk ya da ağrı oluşmayacağı için kişi hastaneden tutulmayacağı gibi uygulama sonrasında hemen işine dönebilir.
Bu uygulama için vücut kitle endeksi yüzde otuzun altında olan kişiler uygundur yani aşırı kilolu ya da obez kişiler için ultrashape yöntemi kullanılmamaktadır. Fakat eğer bu hastalar diyet ve egzersiz yapıyorlarsa onların motivasyonunu arttırması için bu yöntem kullanılabilir. Obez olan ve aşırı kilolu ola hastaların eğer cerrahi bir engelleri varsa bu yöntem yine uygulanabilir ama uygulamaya gerçekçi yaklaşmak ve olamayacak hayallere kapılmamak gerekir. Uygulamanın etkileri 2. Haftadan itibaren görülür. Seansların tamamı bittikten sonra kişide 2 bedene kadar incelme sağlanmış olmaktadır. Hasta bu yöntemle ideal kilosuna kavuştuktan sonra kilosunu koruyabilirse bu yöntem kalıcı bir yöntemdir. Genelde uygulama sonrasında hastalara diyet önerilmez ama doktor tavsiyesi karbonhidrat tüketiminden uzak durulması bol su tüketilmesinden yanadır. Bu uyglama sayesinde hastada mevcut olan selülitler de giderilebilmektedir. Uygulamanın şimdiye kadar kaydedilmiş hiçbir yan etkisi görülmemiştir. Uygulama böbrek yetmezliği olanlarda, ileri düzeyde karaciğer rahatsızlığı olanlarda ve hamilelerde uygun görülmez.
Cerrahi olmayan zayıflama yöntemlerinden bir diğeri de radyo frekansı (rf) yöntemidir. Bu yöntemde benzer bir yöntemdir, cilt altıa verilen ses dalgası ve ısı ile yağ hücreleri yakılır, bu sayede bağ doku güçlenir, bölgede hem sıkılık hem de incelme sağlanır. 3 deep rf yöntemi de yine cerrahi olmayan bir zayıflama yöntemidir. Bu yöntem eski  monopolar ve bipolar cihazlardan çok daha derine inerek  cilt yüzeyine ısınma ve hasara sebep olmadan etki sağlayabilmektedir. Bu yöntemde radyo dalgaları eski yöntemlerde olduğu gibi tek bir kaynak tarafından değil  geliştirilmiş başlıklar sayesinde çok kaynak tarafından  ve odaklı olarak  üretilmektedir. Uygulama sırasında her hangi bir ağrı, sızı, morarma ya da şişlik meydana gelmez. Genital bölge ve saçlı deri dışında vücudun tüm bölgelerinde kolaylıkla uygulanabilir. Bir beden incelme sağlayan uygulamanın ilk görülen etkisi bölgedeki sıkılık ve gerginliktir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica