Kadın.Net

Dermal Dolgu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dermal Dolgu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

CİLT NEDEN YIPRANIR?
Alışkanlıklardan kaynaklanan yüz mimikleri, günese baglı oluşumlar, sigara, dışardan maruz kaldıgımız kimyasallar, beslenme alıskanlığı, yaşlanma vei genetik faktörler cildin üst tabakası incelir hücresel rejenerasyon (yenilenme) azalır. Bariyer fonksıyonuda azalıp cilt kuru hale gelir. Orta ve alt tabaka da zayıflar elastin ve kolajen destek dokusu, ağ dokusu, yağ dokusu azalıp gevşeklik, çökmeler artar.
DOLGU MADDELERİ NELERDİR?
Vücudumuzda olan hiyaluronok asit benzeri şeklinde biofermentasyon yoluyla üretilmesi sonucu elde edilen üründür. Hayvansal kaynaklı olmayan ve alerji testi gerektirmeyen hiyaluronik asittir. Şeffaf ve renksiz jel kıvamındadır.

Alın, kaş arası, göz çevresi kırışık ve çökmelerinde, kaşlara kavis vermekte, burun kenarlarına, ağız köşelerine, el üstü gevşekliğinde, göğüslerde, dudak üstü ve boyundaki çizgilerde, dudağı kalınlaştırmada kullanılır.

Dolgu Maddeleri Kimlere Uygulanmaz?

Kanser hastalarına, enfeksiyonu olanlara, gebeler ve emzirenlere, radyoterapi ve kemoteropi alanlara uygulama yapılması sakıncalıdır.

Dolgu Uygulamasının Sonucunu Ne Zaman Alabilirim?

Uygulama biter bitmez hafif kızarıklık olmasına rağmen dolgunun etkisi ile sonucu  hemen görülür.Uygulamadan sonra kişi hayatına ve günlük aktivitelerine dönebilir.

Dolgu Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Dolguyu yapan doktorun tecrübesi,ne kadar çok sıklıkla bu işlemi yaptığı yaptırılacak ortamın temizliği (mutlaka sağlık kuruluşu olmalı), kullanılacak ürünün kalitesi yapıldıktan sonra yan etkisinin olmaması doğal ve kalıcılığının uzun olması  oldukça önemlidir.
Piyasada fazlasıyla dolgu maddesi ve firması bulunmaktadır ama gerçekten istediğimiz kriterlere sahip ve kaliteli dolgu markası oldukça azdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica