Kadın.Net

Her Daim Genç Bakışlar Mucize Değil

Her Daim Genç Bakışlar Mucize Değil

Yaşlanmak, birçok kadının korkusu arasında yer alıyor. Belki yaşlarının ilerlemesi değil; ama zamanla vücutlarında, yüz hatlarında meydana gelecek olan kırışıklıklar, çökmeler, sarkmalar kadınları korkutuyor. Bu korkuların en önemlileri arasında ise göz kapağında meydana gelen sarkmalar yer alıyor. Bunun için de kadınlar genç yaştayken göz kenarlarında meydana gelebilecek kırışıklıklar ve göz kapağında meydana gelebilecek sarkmalar için doğal karışımlar uygulamaya, çeşitli kremler kullanmaya başlıyor.
Bu durum kimilerinde belli bir yaştan sonra ortaya çıkarken kimileri için ise genetik faktörler etkili oluyor ve bu nedenle erken yaşta başlıyor. Ama artık bu durum sizi o kadar da korkutmasın. Çünkü son zamanlarda etkisini artırmış ve yaygınlaşmış göz çevresi estetiği ile bu durum çok kolay bir şekilde çözüme kavuşuyor.
Genç Görünmek
Gözün oldukça hassas bir organ olduğunu düşünürsek yüz estetiği ile ilgili herhangi bir operasyon yaptırmak sizi korkutabilir. Ama hiç merak etmeyin. Oküloplasti (göz estetiği) konusunda uzman doktorları tarafından yaptırdığınız botoks uygulamalarıyla risk oldukça az seviyelere iniyor.

Genç Kalmak Mucize Değil

Tıbbi operasyon geçirdikten sonra göz çevrenizde sizi oldukça mutlu edecek farklılıklar söz konusu olacak. Göz kapağınızdaki sarkmalardan, göz kapağı düşüklüğünüzden ya da göz altı torbanızdan kurtulmanız bu estetik sayesinde oldukça kolay. Operasyon sonucunda görme alanınız genişlerken göz kapağınızın üzerinde ağırlık hissinin de azalmış olduğunu fark edeceksiniz.

Fakat bu süreçte göz çevrenizle ilgili tıbbi müdahaleyi gerçekleştirmek için hastaneyi ve doktorunuzu titizlikle seçin. Referansları önemseyin, araştırın. Doktorunuzun ameliyatı nerede gerçekleştireceğini sorgulayın. Çünkü bu tür operasyonlar için özel olarak tasarlanmış ameliyathaneler şart.

Ameliyat Sonrasında Yapılması Gerekenler

Operasyon bittikten sonra dikiş olan kısımlara doktorunuzun vereceği göz merhemini sürerek soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Ameliyat sonrasında meydana gelecek şişlik ve morluklar için başınızı yüksekte tutarak soğuk kompresleri uygulamaya devam edin. Ayrıca yaşarma ve batma ortaya çıkabilir, bunu gidermek için de göz çevrenizi düzenli olarak temizleyin.

Göz Çevresi Estetiği İle Hangi Bölümler İlgileniyor?

Bu estetik türü ile Oküloplastik cerrahi bölümü ilgileniyor. Oküloplastik cerrahi göz torbalarının alınmasından protez göze, gözde meydana gelen tümörden, botoksa kadar tüm tedavi ve estetik cerrahi uygulamalarıyla ilgileniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica