Kadın.Net

Ben aldırma estetik ameliyatı

Ben aldırma estetik ameliyatı

Ben aldırma estetik ameliyatı, ben çıkartma ameliyatı olarak da ifade edilebilen, hem estetik görünümdeki rahatsızlık amacıyla hemde kanser riski olabileceği için cerrahi yollarla veya başka metotlarla yapılabilen ameliyat türleridir. İnsan vücudunda benler her yerde çıkabilir. Benler genelde 20 ila 80 arasında çıkabilir. Kişi vücudundaki benlerden estetik görünüm açıdan rahatsız olduğu için veya kanser riskinden korktuğu için aldırmak isteyebilir. Benler genelde iyi huylu benler ve kötü huylu benler olarak iki şekilde incelenir. Aldırılmak istenen benler iyi huylu mu kötü huylu mu olduğu aldırmadan önce kesinlikle tespit edilmelidir. Zira ben kötü huylu ise ameliyat öncesinde ileride bir sağlık sorunu ortaya çıkmaması için tedbir alınır.
lazerle-ben-aldirma
Ben aldırma ameliyatı nasıl yapılır?
Nevüs olarak tabir edilen ben aldırma ameliyatı, benin çevresinden benin çapının 2 kat büyüklüğünden bir kesi ile açılır. Açılmış olan bu kesiden benin tüm kökü ve katmanları iyice temizlenerek kalınır.İnsan bedenindeki benler genelde 2 cm civarındadır ve açılan kesi 3-3,5 cm kadar olacaktır. Ancak bunlardan daha büyük veya daha küçük ebatlarda benler oluşabilir.
Ben aldırma ameliyatı sonrasında iz kalır mı?
Be aldırma ameliyatında çok ufak da olsa bir kesi izi mutlaka kalır. Bu cerrahi operasyonların kaçınılmaz kuralıdır. Ancak ben alındıktan sonraki iz, benin görünmesi halindeki daha iyi bir görüntü olduğu için genelde ben ameliyatı izi kişiler için sorun yaratmaz.
Ben aldırma ameliyatı sonrası bakım nasıl olmalıdır?
Ameliyat sonrası ben alınınca kişi o kesi bölgesini bir gün süre ile koruması gerekir. Benin alındığı bölgeye 2 gün boyunca su değdirmemek gerekir. Pansuman genelde 1 gün ila 1 hafta arasında ben ameliyatının durumuna göre değişir.Eğer alınan ben kanser riski oluşturuyorsa ameliyat sonrasında patolojiye gönderilir.
Ben ameliyatı riskli bir ameliyat mıdır?
Ben ameliyatlarında toplum içinde özellikle iki konuda yanlış kanı vardır. Bunlardan biri lazerle ben aldırılırsa iz kalmayacağı, biri de ben ameliyatı olunursa kanser olunacağı gibi iki yanlış kanı vardır. Ben ameliyatı öncesi ben tamamen incelenir ve gerekli tedbirler alınırsa herhangi bir risk taşımayan bir ben ameliyatı gerçekleşmiş olur. Bu aşamada en önemli faktör doktorun seçimidir. Doktorun ben aldırma konusunda tecrübeli ve bilgi sahibi olması gerekir.
Lazerle ben aldırma
Lazerle ben aldırma tedavisi koyu renkli benler üzerinde çok başarılı sonuçlar verir. Ben rengi cilt ile aynı renklerde ise lazerle ben aldırma işlemi hiç bir sonuç vermez yada çok uzun süre tedavi gerektirir.Lazer ile ben aldırmadaki en büyük kaygı, büyük bir ön yargı olan kanser riskidir. Lazerle ben aldırmak asla kanser yapmaz. Tam tersine benin tedavi edilmesi, ileride benin kanser riskini ortadan kaldırır. Lazerle ben aldırdığınızda tekrar ben çıkmaz. lazerle ben aldırmanın akabinde hiç iz kalmaz, cilt rengiyle ayırt edilemeyecek kadar bir renk farkı olabilir ancak çok yakından dikkatli bakılmadığı sürece fark edilmez.
Lazerle ben aldırma fiyatları en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Koyu renkli ve kabarık olmayan benler, ben sayısına göre ve seans sayısına göre farklı fiyatlarla karşınıza çıkabilir. Ancak ortalama fiyat olarak bir ben için 100 TL gibi bir fiyat söz konusu oluyor. Ben sayısı fazla ise 50 TL gibi bir fiyat ortaya çıkabiliyor.Bu tür benler ortalama 2 ila 5 seans sonra lazerle yok edilebiliyor. Lazerle yapılan ben aldırma lokal anestezi yöntemi ile yapılıyor ve dikiş gibi herhangi bir operasyon olmadan tedavi gerçekleştiriliyor. Tedavinin ardından 6 gün içinde ciltte oluşmuş olan hafif pembelik geçiyor ve istenilen sonuca ulaşılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica