Kadın.Net

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücut üzerindeki tüyler hem kadınlar için hem de erkekler için genel itibariyle rahatsızlık verici bir etkendir. Lazer epilasyon bu evrede araya girerek, istenmeyen tüyleri lazer enerjisi ile kalıcı olarak yok edebilen mucize bir yöntemdir. Lazer epilasyon, vücuttaki bütün istenmeyen tüylere uygulanabiliyor. Bölgeye ve kıl yoğunluğuna, kıl rengine farklı seans sayıları ile uygulanan lazer epilasyon, hem erkekler hem kadınlar için çok başarılı sonuçlar sergiliyor. İnsanlara sağlık açısından hiç bir zararı olmayan lazer epilasyon, 1960 lı yıllardan bu yana üzerinde araştırmalar yapılan 1990 lı yıllarda kullanılmaya başlayan son derece kaliteli bir yöntemdir. İstenmeyen tüylerde kalıcı yok olma etkisi ile en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerden biridir.

Lazer epilasyon esnasında kıl köküne temas ediliyor ve kıl kökü tahrip edilerek tüyler tamamen yok oluyor. Seans esnasında cilt üzerine gaz ve soğutma işlemleri yapılabildiği için kıl kökü yanarken cildin yanması veya cildin zarar görmesi engellenmiş oluyor.

Lazer epilasyon kimlere yapılamaz?

Lazer epilasyon akne tedavisi için ilaç alanlara, kalp rahatsızlığı sebebiyle kalp pili takılı olanlara, epilepsi hastalarına, gebelik döneminde olanlara, tüy rengi beyaz olanlara uygulanmaz.

Lazer epilasyona gitmeden öne neler yapmak gerekir?

Lazer epilasyona gitmeden önce dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. Lazer epilasyon öncesi yapmanız gerekenlere dikkat gösterirseniz tüylerden kalıcı olarak kurtulmanız daha kolay ve daha hızlı olur. Lazer epilasyon saatinizden bir kaç saat önce epilasyonun uygulanacağı bölgede tüyleri jilet ile deri üstünde kıl kalmayacak şekilde kesin. Çünkü lazer ışınları deri üzerinde kalmış tüyler yüzünden tüylerin köküne kadar ulaşamayabilir ve bu yüzden kıl kökleri tam yanmadığı için tüyler tekrar çıkabilir. Gitmeden bir kaç saat önce tüyleri jilet ile tamamen kestikten sonra cildi temiz su ile yıkayın ve kurulayın. Cilde kesinlikle parfüm, krem gibi ürünler sürmeyin. Bu şekilde gittiğinizde lazer ışıkları direk ve doğrudan etki edecektir.

Diğer önemli bir detaya değinmek istiyorum. Kesinlikle tüyleri jilet dışında hiç bir şey ile almamanız gerekiyor. Örneğin ağda, cımbız, ip, epilatör gibi epilasyon yöntemleri tüyleri kökünden aldığı için, lazer ışınları kıl kökünü göremeyeceğinden hiç bir faydası olmayacaktır. Ancak epilasyon yapılacak bölge yüz bölgesi ise ve bayansanız yüzünüzü tıraş edemeyeceğiniz için tüylere hiç müdahale etmeden lazer epilasyon merkezine gitmelisiniz, oradaki uzman gerekli şekilde yüz bölgenizdeki tüylere müdahale ediyor. Şayet kazara da olsa tüyleri bu şekilde kökten alan bir şekilde aldıysanız 2-3 hafta bekleyip, tüylerin çıkmasını bekleyin ve tıraş edip öyle gidin.

Bunun yanında tüyleri sarartma, boyatma işlemlerine maruz kalmaması lazım. Çünkü en iyi lazer ışınları koyu renkli tüyleri görür, tüy renginin açık olması başarılı sonucu bir miktar geciktirir. Eğer cilt soyucu etkisi olan peeling ürünleri kullanıyorsanız, bu ürünleri lazer epilasyondan 2 hafta önce bırakmalısınız. Bu detaylar lazer epilasyondan istediğiniz verimi daha kısa sürede almanızı sağlar. Lazer epilasyon zamanı ve sonrası

Lazer epilasyon sonrası iz kalır mı?

Lazer epilasyon işlemi yapılmasının ardından cilt üzerinde kişiden kişiye göre değişen nadir kızarıklıklar olur. Ancak bu endişe edilecek bir durum değildir ve bir iki günde geçer.

Lazer epilasyon can acıtır mı?

Lazer epilasyon esnasında duyulan acı miktarı kişiden kişiye değişmekle yok denecek kadar azdır. Çoğu kişi sinek ısırığı kadar bir his duyduğunu ifade eder.

lazer epilasyonLazer epilasyon kaç seans da sonuç verir?

Tüylerden kurtulmak için yaptıracağınız lazer epilasyon bölgeye göre değişik seans sayıları içerir. Örneğin koltuk altı , bikini bölgeleri 5-6 seans da biterken, bacak bölgesi 4-5 seans da bitebilir, yüz bölgesi ise 8-12 seansa kadar çıkabilir. Çünkü yüz bölgesindeki tüyler daha açık renk ve ince tüyler olduğu için lazer ışınlarının etkisi biraz daha süre alabilir.

Lazer epilasyon sonrası tüylerin dökülmesi ne kadar sürer?

Lazer epilasyona gittiğinizde size uygulanan lazer epilasyondan sonra evinize gittiğinizde ilk 1 hafta içinde deri altındaki tüyler çıkar ve kendiliğinden bir iki günde dökülür. Tüyleri parmak uçlarınızla tutup çektiğinizde elinize gelir. Tüyler tamamen döküldükten ortalama 20-30 gün sonra kalan tüyler çıkmaya başlar ve siz bunları jilet ile keserek bir diğer seansa gidebilirsiniz.

İki lazer seansı arasındaki süre ne kadardır?

Genelde seans arasındaki süreler 45 gün ila 50 gün arasındadır. Siz lazer epilasyon yaptırdıktan ortalama 10 gün sonra tüm tüyler düşünce 30 gün kadar hiç tüy olmaz ve 30 gün sonra çıkmaya başlar. Ancak bu süreler kişiden kişiye, tüylerin yoğunluğuna, rengine, yapısına göre değişir.

Lazer epilasyondan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Lazer epilasyon yaptırdığınızda o bölgenin güneş ışınlarından korunması gerekir. Bölgeye bepanten krem kullanabilirsiniz. Lazer yapılan bölgeyi kesinlikle keselememeli, peeling türü cilt soyucu ürünlerden uzak durmalı, sıcak kaynar su ile bölgeyi yıkamamalısınız.

Erkeklerde lazer epilasyon

Epilasyon denildiğinde genelde akla ilk gelen kadınlar olsa da erkeklerde istenmeyen tüylerden oldukça şikayetçidir. Özellikle vücut geliştirme ile veya benzer sporlarla uğraşan erkekler, vücut bölgelerindeki tüylerden son derece şikayetçidir. Erkekler genelde sırt, göğüs, koltuk altı, karın, ense, elmacık kemikleri ve boyun bölgelerindeki tüylerden kurtulmak için lazer epilasyonu tercih ettikleri görülür.

Lazer epilasyon da seans süresi ne kadardır?

Bir seansın süresi genelde bölgenin genişliğine, tüylerin miktarına göre değişir. Örneğin koltuk altı bölgesindeki tüylerin lazer epilasyon süresi tek koltuk altında 5 dakika sürerken, bacaklar tek bacak olarak 20-30 dakika sürebilmekte, omuzlar sırt bölgesi 40 dakika sürebilmekte, göğüs karın bölgesi 30 dakika sürerken, elmacık kemikleri 5-10 dakika, yüz bölgesi 15-20 dakika sürebilmektedir.

Lazer epilasyon güvenli midir?

Lazer epilasyon kesinlikle güvenli bir yöntemdir, sağlık açısından hiç bir sakıncası yoktur. Doğru bir merkezde eğitimli uzman kişiler tarafında yapıldığında asla cilt yanığı veya başka bir sağlık sorunu olmaz. Lazer epilasyon, asla kanser yapmaz, hiç bir sağlık tehlikesi yoktur.

4.5/5 (2 Reviews)
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica