enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Lazer gözaltı morluğu tedavisi

Lazer gözaltı morluğu tedavisi

Gözaltı morlukları, hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen farklı nedenlere bağlı olarak gelişen bir cilt problemidir. Gözaltı morlukları genelde genetik etkenlere bağlı olarak gelişen, bazen yorgunluk, bazen uykusuzluk şikayetleri ile birlikte ortaya çıkabilen bir sorundur. Gözaltı morlukları kalıcı ve geçici olarak iki farklı şekilde görülür. Kalıcı olan gözaltı morlukları genetik etkenlerle alakalı olurken, geçici gözaltı morlukları uykusuzluk ve yorgunluklara bağlı olarak oluşan sorundur.

Esmer tenli ve buğday tenli kişilerde görüldüğü gibi ender de olsa beyaz tenli kişilerde de görülen gözaltı morlukları, doğuştan olabileceği gibi sonradan da gelişebilir. Göz altı morlukları tabir edildiği gibi göz altında olabileceği gibi cilt üzerindeki bu renk koyuluğu göz kapağında da olabilir.

Gözaltı morlukları, çevresel etkenlere göre artabilir. Örneğin stres, yorgunluk, uykusuzluk, sigara içmek, alkol içmek göz altı morluklarını artırır. Göz altı morluklarının tedavisi altında yatan bu etkenlerin belirlenmesinin ardından kişiden kişiye değişen bir tedavi yöntemi ve süresi ile tedavi edilebilir.

lazer gözaltı morluğu tedavisi

Gözaltı ve göz çevresi bölgesinde kan dolaşımını hızlandıracak, hücreleri yenileyecek kozmetik ürünleri vardır ancak bu ürünleri uzun süre ve düzenli kullanmak gerektiği gibi, kullanım sonunda da morluklar hafifler ancak tam olarak kaybolmaz. Piyasada satılan bu tür göz altı kremleri net bir fayda sağlamaz. Kesin sonuç lazer yöntemidir.
Göz altı ve göz çevresi morlukları için en etkili tedavi yöntemi lazer tedavisidir.

Lazerle göz altı morluğu tedavisi nasıl yapılıyor?

İlk önce uzman göz altı morluğununu inceliyor ve durumuna göre 2 ila 3 haftada bir seans süresi belirler.
Her iki üç hafta bir seansa gidersiniz ve bir seans süresi ortalama 15 ila 20 dakika sürer.
Göz altı morluğunun duruma göre seans sayıları 6 ila 14 seans kadar sürebilir.
Göz altı morluğu lazerle tedavisi sürecinden başlamak üzere göz altlarına en az 50 faktörlü güneş koruyucu krem, düzenli olarak her gün kullanmanız gerekiyor.

Lazerle göz altı morluğu tedavisi esnasında hiç bir acı duymazsınız sadece az derecede ısınma hissi duyarsınız.
Yıllardır göz altı morluğu sorunu ile yaşayan kişiler için 6 ila 14 seans arasında kalıcı olarak bu sorundan kurtulmak, lazer tedavi imkanları arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica