Kadın.Net

Lazer yüz gençleştirme

Lazer yüz gençleştirme

Yüz gençleştirme ya cilt gençleştirme aynı anlama gelen zaman zaman cilt sıkılaştırma olarak ifade edilebilen, uzman kişilerce uygulanırsa çok olumlu sonuçlar veren bir yöntemdir. Son yıllarda en güvenilir yöntem de lazer ile yüz gençleştirme yöntemidir.
Yüz gençleştirme yöntemlerinde öncelikle bilmeniz gereken bir şey var. Kesinlikle tek bir uygulama, tek bir seans, tek bir cihaz, tek bir yöntemle sorununuzu yok edilmesi imkansız. Cildin genç kalması veya daha genç görünmesi için ilk önce olması gerekenlerin belirlenmesi ve bunlara uyarak yaşanması gerekiyor. Her yaş grubunun farklı cilt tipi, farklı yaşlanma süreci vardır ve bu yüzden her yaş grubuna farklı cilt gençleştirme yöntemleri uygulanmalıdır.
Cilt yaşlanmasın altında yatan faktörler arasında yaşın ilerlemesi, yer çekimi, güneşin zararlı ışınları, sigara, genetik etkenler, cilt kuruluğu sayılabilir. Bu etkenlerle bilinçli olarak mücadele etmek gerekir. Uygulanacak tedavi yönteminden alınacak başarı oranı da bu faktörlerin derecesine göre değişir.
Cosmetic medicine
Cilt gençleştirme için yapılacak yöntemler:
Lazer cilt sıkılaştırma
Lazer tedavisi ile cilt sıkılaştırma gözenek daraltma olarak da ifade edilebilir. Dermis yani cilt alt tabakasına uygulanan dalga boyu üreten lazer yöntemi ile cildin gençleşmesi sağlanır. Lazer ile gençleşme yönteminde dermisin içindeki gerilim ve sıkılıktan sorumlu olan kollajenler ısıtılıyor ve bu şekilde cilt gençleştirme işlemi aktif oluyor. Ortalama 6 ila 8 seans sonra lazerle yüz gençleştirme işlemi olumlu sonuçları net olarak veriyor. Uygulama ortalama 1 saat sürüyor ve kişi uygulama sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmeden sadece hafif bir ısı hissi duyuyor. Her bir seans arasında iki ila 4 hafta oluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica