Kadın.Net

Yanlış kozmetikler güzelliğinizi çalmasın

Yanlış kozmetikler güzelliğinizi çalmasın

Kozmetik ürünler hanımların vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Çoğu yaşlanmaya karşı çok etkili olan kozmetik ürünler doğru seçilmezlerse tersi etkiye neden olabilir, üzücü sonuçlar doğurabilirler. Bu nedenle bugün piyasada adı duyulmamış, merdiven altı üretim yapan markaların ürünlerini kullanan pek çok kişi kozmetik mağduru olmaktadır. Güvenirliliği ve etkisi kanıtlanmış, sağlık bakanlığından gerekli izinleri ve onayları almış, dermatolojik testleri yapılmış markaların ürünlerini tercih etmeniz güzelliğiniz ve sağlığınız için son derece önemlidir. Pazarlarda satılan kozmetik ürünlerin önünden dahi geçmemenizi öneririz. Bu ürünlerde aşırı kimyasal ve aşırı katkı maddesi bulunduğu için sadece güzelliğinizden değil, sağlığınızda da olabilirsiniz. Hala bugün ülkemizde bu kalitesiz ürünler nedeni ile canı yanmış ve neredeyse ölümün eşiğinden dönmüş insanlar bulunmakta.

Yanlış kozmetikler güzelliğinizi çalmasın
Aşırı kimyasal kullanılarak üretilen tüm saç boyaları, makyaj ve bakım ürünleri cildiniz üzerinde yan etkiye neden olarak, kafa derisinin ya da cildin yanmasına varana kadar sonuçlara neden olabilir. Ciltte tepkimeye neden olan ürünlerin yan etkileri kaşıntı, yanma, kızarıklı ve acı hissi ile kendini belli eder. Eğer kalitesi olduğu halde ciltte tepkimeye yaratmıyorsa en iyi ihtimalle kansorejen etki yapar. Kalitesiz ve doğal olmayan kozmetik ürünler cilt yüzeyinde bulunan açık gözenekler aracılığıyla kanınıza karışarak iç organlarınıza kadar etki eder. Bu nedenle zehirlenmeniz bile mümkündür. Yağlı cildinize kullanacağınız yanlış bir kozmetik krem cildinizde daha fazla sivilceye, akneye hatta alerjiye dahi neden olabilir.
Parfüm yoğun kimyasal içeren bir kozmetik üründür bu nedenle kaliteli olmayan bir parfüm kanserojen etkiye neden olmakla kalmaz yazın güneşe çıktığınızda cildinizde lekelenmeye dahi neden olabilir. Aman genital bölge temizliğinde kullandığınız ürünlere çok dikkat edin ve mümkünse genital bölge temizliğini fazla abartmayın aksi taktirde ne kadar kaliteli ve ne kadar doğru ürün kullanırsanız kullanın sürekli tekrarlayan mantar hastalığına yakalanabilir, en iyi ihtimalle de yanma ve kaşınma hissi duyabilirsiniz. Genital bölge temizliğinizde mutlaka dermatolojik bir ürün tercih edin ve aşırı derecede temizlik yapmayın. Bu genital bölgenizdeki olması gereken bakterilerin ölmesine neden olur ve beraberinde hastalık anlamına gelir. Sakın ola ki kozmetik ürünün tarihine bakmadan ürünü satın almayın. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler sağlığınızı çok büyük ölçüde tehdit etmekle kalmaz ölümle bile sonuçlanabilir.
Göz çevresi bakımızı özellikle 25 yaşından sonra asla göz ardı etmeyin ve cilt tipinize uygun doğru ve kaliteli bir kozmetik ürünle göz çevresi bakımınız düzenli olarak yapın. Ama şuna dikkat edin, yüzünüze kullandığınız nemlendirici göz çevrenize uygun değildir. Bu nedenle göz çevresi için ayrı bir ürün kullanmalısınız. Kozmetik ürünleri göz çevrenize, ağız çevrenize ve eğer varsa açık yaranıza asla sürmeyin. Ortak kozmetik ürün kullanmayın. Maskara, ruj, krem, allık, göz kalemi gibi ürünleri başkalarıyla paylaşmayın aksi taktirde viral hastalıklara neden olabilir, siz de hastalıktan nasibinizi alabilirsiniz. Kullanacağınız kozmetik ürünlerin yan etkilerini okuyarak, beklenmedik etkilerde mutlaka doktorunuza başvurun. Asla makyajla uyumayın aksi taktirde cildiniz yeteri kadar hava alamayacağı için ihtiyacı olan oksijeni de alamayacaktır. Cildinize uygun doğru kozmetik ürünlerle sorun yaşamadan hem bakımlı hem de genç kalabilmeniz mümkün.

0/5 (0 Reviews)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica