Kadın.Net

Uzun Saç Modelleri

Uzun Saç Modelleri

Özellikle son bir kaç yıldır moda olan uzun saç modelleri, hem dalgalı, hem düz saç kesimleri ile kullanılıyor. Uzun saçlar için yoğun bir saç bakımı yapabilir veya o kadar sabırlı değilseniz, çıt çıt saçlar, kaynak saçlar, postişler, hatta gerçek saç görünümündeki sentetik saçlarla saçlarınızı uzun saç modellerine dönüştürebilirsiniz. Uzun saç kesim modeli önceleri düz uzun olarak kullanılırken, son bir kaç yıldır katlı kesimler tercih ediliyor. Uzun saç modelleri her ne kadar kadınlar için düşünülse de uzun saç modelleri erkekler için de son yıllarda çok tercih edilmeye başlandı.

Uzun saç bakımı her ne kadar zor olsada haftada 1 kez bile kullanabileceğiniz saç bakım yağları, kremleri yeterli bakımı sağlar. Uzun peruklar her ne kadar günlük kullanımda pek tercih edilmese de düğün, nişan, doğum günü gibi gecelerde bir kaç saatliğine kullanılabilecek modeller. Özellikle saç yaptırmaktan nefret edenler için uzun peruk modelleri gerçekten kurtarıcı çözümler. Uzun saçlar özellikle düz saç modellerinde çok kullanışlı. Çekilen düz sayesinde uzun saçlar ön plana çıkıyor.

Uzun saç modelleri, son yılların en trend saç tipi. Özellikle düz fön çekilmiş uzun saç modelleri bir çok kadın için vazgeçilmez saç modeli. Saçları kısa olan bayanların uzatmak için zamanı olmadığında gerçek saç veya suni saç ile ek yaparak saçlarını uzatması da uzun saç modellerinin ne kadar tercih edildiğini ortaya koyuyor. Aslında postişler sadece saç uzatmak için kullanılmıyor. Aynı zamanda hacimsiz saçlara sahip olan kadınların saçlarını daha hacimli, gür, kabarık göstermesi içinde tercih ediliyor. Uzun saç modelleri arasında özellikle kalın maşa atılmış saçlar ile düz fön çekilmiş saçlar en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Saçlarınızı hızlı uzatmak için saç diplerinize ve saç uçlarınıza haftada bir kez saç bakım yağı veya saç serumu uygularsanız kısa sürede sonuca ulaşırsınız.

 

uzun saç kesim şekilleri, uzun saç kesimleri
Perçemlerle ve ön katlarla hava katılmış saç kesim modeli.

uzun düz saçlar, saç kesimleri
Kahkul düz bir saç modeline çok fazl ahava katıyor.

uzun saçlar, uzun saç modelleri
Omuzladan biraz aşağıda düz kesim uzun bir saç modeli.

saç modelleri, trend saç modelleri
Hafif katlarla şekillenmiş uzun saç modeli.

dalgalı uzun saç modelleri
Dalgalı uzun saç modeli.

Uzun Saç tasarımlar, son moda saç şekilleri
Katlarla doğal dalga oluşmuş saç modeli.

uzun saç modelleri, katlı saç modeli
Bol katlı saç modeli.

katlı uzun saç modeli

Uzun saç çok kısa boylu olmayan her bayana yakışır. Çünkü uzun saç bol elbise gibidir. Saç uzadıkça vücudumuzdaki defoları kapatıcaktır. Fazla kilomuz varsa bu kilomuzu kapatacaktır veya çok fazla zayıfsak o zayıflığı algılanmayacak hale getirecektir. Ama kısa bir boyunuz varsa saçınızın uzun olması vücudunuzu yarıdan keseceği için boyunuzu daha kısa gösterecektir. Uzun boylu hanımlar tabiki uzun saçı daha çok tercih edebilirler. Eğer saçlar kısalırsa boy daha uzun olacaktır. Uzun saç boyu biraz daha aşağı doğru çeker. Uzun her zaman daha zor bakım gerektiricektir ve sınırlı sayıda şekle girebilecektir. Saç uzadıkça kırıklarda artacağı için omuz hizasında saç boyu daha canlı sağlıklı görünmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica