Kadın.Net

Botoks

Botoks

Botoks uygulaması
Gençliğimizi ve güzelliğimizi borçlu olduğumuz cildimizin de tıpkı bizim gibi bir ömrü vardır. Yaşam boyunca cildimiz pek çok şeye maruz kalır. Ve bundan etkilenir. Ayrıca asla karşı koyamadığımız yer çekimi ve zaman faktörü de cildimiz üzerinde ne yazık ki olumsuz etkilere neden olur. Tabii yaşlanmayı hızlandıran ve kolaylaştıran güneş faktörünü hiç de küçümsememek gerekir. Yazın güneşin zararlı ışınları olan UV ışınları nedeni ile cildimiz çok büyük zarar görür. Kurur, kırışır ve elastikiyetini kaybeder. Bu da hızlı bir şekilde yaşlanma sürecini başlatmış olur. Yüzümüzü yaşlandıran bir diğer etkili faktörde aşırı mimiktir. Eğer konuşurken çok mimik kullanan biriyseniz o halde yüzünüz çok kısa sürede kırış kırış olabilir, buna sakın şaşırmayın.
botoks
Modern tıp her geçen gün gelişiyor ve bizi mucizelerinden mahrum etmiyor. Botoks uygulaması sayesinde yüzün belli bölgelerindeki kırışıklıklara küçük dokunuşlarla müdahale eden doktorlar sayesinde eskiden sahip olduğunu genç ve güzel görünümünüze yeniden kavuşabilmeniz mümkün oluyor. Başarılı bir plastik cerrah sayesinde yapılacak olan uygulama son derece basittir. Doktor için ilk olarak hedef hastanın gereksiniminin ne olduğunu doğru şekilde öğrenmektir. Aksi taktirde botoks uygulaması yapılan kişi uygulama sonrasında aradığını bulamazsa eksinden çok daha mutsuz olabilir. Çünkü uygulamanın sınırları var. Botoks hal arasında bilindiği gibi bir zehir değil tıpta kullanılan bir bakteri türünden elde edilen bir ilaçtır.
Botoks bir dolgu maddesi de değildir ve yüzde asla şişliğe neden olmaz. İlaç çok etkili olduğu için doğal mimikleri korumak şaşkın ve donuk bir ifadeye neden olmamak için çok düşük dozlarda deri altına enjekte edilerek uygulanır. Etkisi haftalarca sürecek olan uygulama kaybolan elastikiyet nedeni ciltte kaybolan sıkılığı sağlamak amacıyal uygulandığı bölgelerde gerginlik ve sıkılık sağlar. Botok uygulaması ilk gün etki etmez, birkaç gün içinde etki etmeye başlayan ilacın sonuçları en iyi şekilde bi kaç hafta içinde meydana gelir. Çok basit bir uygulamadır, ilaç enjektör ile deri altına verilir. Lokal anesteziye, genel anesteziye ve sedasyona gerek yoktur. Kişi aynı gün çok rahat bir şekilde işine dönebilir.
Uygulamanın yapıldığı aynı gün sadece birkaç saat içinde yıkanabilir ve bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Fakat botoks bazı kişilere yapılamaz. Kasları zayıf çalıştığı için kas sistemi zayıf ola kişiler uygulama yapılmaz. Hastaların yüksek dolarda uygulandığı taktirde çok daha iyi bir görünüm elde edecekleri düşüncesi doğru değildir bilakis botoks eğer uygun dozlarda yapılmazsa kişinin tüm mimiklerini yok edeceği için şaşkın ve donuk bir ifadeye neden olabilir. Ve botoks uygulaması ile aşırı terleyen kişilerde ter sorunu da ortadan kalkar. Fakat botoks ter önlemek için kullanılan bir uygulama değildir. Botoks uygulaması yapılan kişilerin kafalarını yarım saat geriye doğru yatırmaları yeterlidir.
Daha önce göz kapağında bir uygulama yapılmış ya da göz kapağından ameliyat olmuş kişilere uygulamanın çok daha dikkatli yapılması gerekir. Plastik cerrahınızı seçerken dikkatli olmanız gerekir. Tecrübesiz bir plastik cerrah nedeni ile her şey berbat olabilir. Çünkü olması gerekenden bir az fazla yapılan enjeksiyon nedeni ile tüm mimikleriniz kaybolabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica