Kadın.Net

Zayıflatan 10 Gıda

Zayıflatan 10 Gıda

Son dönemde çıkan haberlerde Daily Mirror Gazetesi, en etkili ve kısa sürede zayıflatan 10 yiyeceği açıkladı. Vücutta kısa sürede zayıflatan ve etki gösteren 10 yiyecek vücuda büyük etki ediyor.
Zayıflatan 10 gıda
Çok fazla duyulmamış olan esmer pirinç yeni yeni bilinmeye başladıkça etkileride bir okadar yeni yeni öğreniliyor. Esmer pirinç adeta B vitamini deposu. B vitaminini içerisinde en zengin oranda barındıran gıda olan esmer pirinç vücuttaki yağları parçalayarak hazmın daha kolay olmasını sağlıyor. Hazım kolaylaştırmasıyla birlikte yağların vücuttan kolaylıkla atılmasını sağlayan esmer pirinç oldukça etkili zayıflama yöntemidir.
Vücudun direncini artırırken metobolizmayı hızlandıran greyfurt tüketildiği zaman vücudun direncini büyük ölçüde artırırken metabolizmanın çok kısa sürede hızlı çalışmasına fayda sağlıyor. Metabolizmanın hızlanmasıyla vücutta bulunan fazlalıklar kolaylıkla vücuttan atılır.
Kırmızı üzüm vücuda muhteşem bir temizlik yapıyor. Dolaşım sistemini büyük oranda etkileyen ve dolaşım sistemini kısa sürede temizleyen kırmızı üzüm içerdiği lif ve vitaminler sayesinde vücudun direncini yükseltirken kolesterolün etkili oranda düşmesine yardımcı oluyor. Minareller ve vitamin kaynağı olan kırmızı üzüm tüketilmesi vücudun temizlenmesinde yardımcı en önemli besin kaynağıdır.
Lif zengini bir diğer besin kaynağıda salatalıktır. Salatalık içeriğindeki lifler sayesinde vücudun direncini korur ve tokluk hissi vererek az yemek yenilmesine yardımcı olur.
Vücutta hormonların denge olduğunu az çok biliyoruz nar vücuttaki hormonlar dengeleyerek kilonun kontrol altında olmasına yardımcı olur. Güçlü bir antioksidan olan nar vücudun temizlenmesine yardımcı olur.
Azuki fasulyesi(kırmızı küçük fasulye)en az yağ oranına sahip olan bu fasulyeler suyun yeterli miktarda tutulmasına yardımcı oluyor.
C vitamini deposu olan brokoli lif kaynağı açısından da oldukça zengin bir gıda kaynağıdır. Karaciğere iyi gelen etkili olan brokoli hazma yardımcı oluyor.
Bağırsakları harekete geçiren elma vücudun rahatlamasına şişkinliğin geçmesine yardımcı oluyor.
Kilo kaybında etkili olan kiraz vücutta müshil etkisi yaparak vücudun kilo kaybetmesine yardımcı oluyor.
Tok tutmayı sağlayan yulaf vücutta su tutmasınıda sağlıyor.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica