enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kafein İle Kilo Kontorolü

Kafein İle Kilo Kontorolü
A+
A-

Kafeinin en büyük bilinen özelliklerinden birisi olan uyarıcı etkisi ile gün içerisinde yoğun tempoda çalışan ve uyku problemine destek olması için içilen kahveler enejrji verirken bir yandan da kilo vermenize yardımcı oluyor. Kahve içim miktarını abartmadan gün içerisine belli miktarda tüketildiğinde konsantre güçlüğü çekenlerede büyük fayda sağlamaktadır.
Kafein ile kilo kontorlu
Kafein içeren bir içecek tüketildiğinde vücudun aldığı kafeinin kana karışma süresi 30-60 dakika içerisinde kana karışarak fiziksel performansta gücün artmasına yardımcı olur ve performans artışına neden olarak uyanıklığın artmasını sağlar. 4-6 saatte kandan temizlinir. Kafein adlıktan sonra vücudun normalden fazla idrara çıkmasına neden olur ve vücutta tutulan su kaybı artar. Bu durumda metobolizmanın yavaşlamasına sebep olduğu için kahve içildiği oranda günlük fazladan su içilmesi gereklidir.
Dikkati toparlamaya neden olan ve enerji veren kafein sayesinde şekersiz ve süt tozu gibi ek maddeler kullanmadan tüketildiğinde vücudun kilo vermeside kolaylaşır.  Kafein uykuya yakın saatlerde tüketilmemelidir. Uykuya dalmak için uğraşanlar ılık şekersiz süt ile uyumaya destek olabilirler. Uykusuz kalmak ve ayakta durmak isteyenler kafein içeren içecekleri tüketebilirler. Kahve tüketirken kesinlikle şeker süt süttozu gibi ek maddeler kullanılmamalıdır.
Kahve içenler sade olarak tükettikleri zaman kısa sürede vücudundan kaybolan kiloları faredecek. Vücutta kafein günlük fazla oranda alınması sonucunda vücuttan kalsiyum gibi bazı minareller atılır. Buna sebeiyet vermemek için günlük tek olarak süt tüketilmesi veya yoğurt yenilmesi gereklidir. Uykusuzluk problemi yaşayan kişiler mutlaka uyumadan  saat önce kafein tüketimini kesmeleri gereklidir. Günlük tüketilen gıdalara dikkat edilmesi gereklidir. Aşırı yağlı tuzlu şekerli besinler tüketilmemelidir.


 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica