Kadın.Net

Yanlış Diyet Hastalık Yapıyor!

Yanlış Diyet Hastalık Yapıyor!

Obezite ile savaşıldığı uzun yıllardır aralıksız devam edilirken bu kadar çok şok diyet varken halen daha obezite ile savaşılması akılmaz geliyor. Neden çünkü yapılan şok diyetlerin bilinçsizce yapılan diyetlerin kilo vermeye yardımcı olmadığı gibi bir diğer yandan da sağlık açısından geri dönüşü olmayan deformasyonlara neden olmaktadır. Zayıflamak isteyen öncelikle kendisini vücut yapısını tanımalıdır. Bu şekilde başlayan bir diyet çok daha sağlıklı ve kalıcı olacaktır. Vücut yapısı keşfedilmeli ve kişinin en doğru şekilde nasıl kilo verebilirliği tespit edilmelidir. Spor yaparak ve doğru diyet uygulayarak kilo vermemek mümkün değildir. Bu konuda doğru adımı atarak istikrarlı olmak gereklidir.
Diyetisyen ile kilo verme
Diyet yapmadan önce mutlaka bir uzmana gidilmelidir. Bu konuda yapılan çalışmalar ve obezite ile savaşılması devlet tarafından da desteklenerek ücretsiz olarak diyetisyen yardımı alabilirsiniz. Diyetisyen yardımını Devlet hastanelerinde randevu alarak yardımcı olmaları konusunda giderek muayene olabilirsiniz. Sağlıklı yaşam ve sağlıklı kilo verme bu şekilde başlar. Diyetisyen tarafından doğru yönlendirilir ve daha sağlıklı kalıcı olarak kilo verebilirsiniz. Doğru olarak verilen spor ile desteklenen kilo verme eylemi tekrardan geri alınması mümkün olmayan ve doğru bir harekettir. Vücudu yormadan vitaminsiz bırakmadan yapılan doğru diyetler çok daha kalıcı ve sağlıklı olmaktadır. Doğru yapılan diyet ile sağlıklı yaşamı elde etmiş olursunuz. Bilinçsiz ve yanlış yapılan diyetlerin sonunda bazı hastalıklar ortaya çıkar ve vücudun dengesi alt üst olmuş olur.
Diyete başlamadan önce yapılması gereken kan tahlilleri tam olarak yapılmalı ve vücudun eksiklikleri varise bunlara bakılmalıdır.  Bu yönde bir diyet listesi hazırlanmalıdır. Proteini yüksek olan bir insana protein ağırlıklı diyet verilmesi sağlıklı olmayacaktır. Bu sebeple tahliller yapılmadan neyin fazla neyin eksik olduğu bilimediği gibi her önüne gelen diyetin yapılmasıda ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Diyetisyen yardımı ile yapılacak olan diyette doktor kişinin kilosuna göre yürüyüş kilometresini ve hangi tempoda yürümesi gerektiğini söyleyecektir.  Diyetisyen ile birlikte atacağınız bu adım size daha sağlıklı bir yaşam elde etmenizde yardımcı olacaktır. Spoır ile desteklenen diyet daha sağlıklı ve daha kalıcı olmaktadır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica