enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Tatlı İsteğiniz Nasıl Bastırılır

Tatlı İsteğiniz Nasıl Bastırılır
A+
A-

Kimi insanlar için tatlı oldukça önemlidir ve kolay kolay vazgeçemezler. Tatlıyı kendinize sağlıklı ve faydalı görebilirsiniz ancak tatlı aslında bu kadar masum değildir. Tatlı isteğinize isterseniz son verebilirsiniz ya da azaltabilirsiniz. Eğer tatlıdan kolay kolay vazgeçemeyeceğiniz ve tatlının yerini hiçbir şeyin alamayacağını düşünüyorsanız o zaman tatlının yerine bir şeyler koymaya çalışarak işe başlayın.
İlk önce meyvelerden başlayabilirsiniz. Tatlı istediğiniz olduğu zaman bunu meyvelere yöneltin. Hangi meyveyi yerseniz tatlı isteğinizin azalacağını düşünün ve buna göre o meyveyi seçin. Bu konuda birkaç küçük oyunlarla tatlı meyvelere daha ağırlık vererek tatlı isteğinizi bastırmış olursunuz hem de tatlının zararlarından çok meyve ile sağlıklı beslenirsiniz. Yani bir taşla iki kuş vuracağınızı hesaplayın.
Tatlı İsteğiniz Nasıl Bastırılır
Kendinizi fazlasıyla meyvelere yöneltebilirsiniz. Mesela belirli bir meyveyi göz önüne koyun canınız tatlı istediğinde de istemediğinde de bu meyveleri tüketin. Hem canınız artık bir şey yemek istemez hem de tatlı isteğiniz azalmış olur. böylece tatlının zararlarından biraz olsun kurtulursunuz.
Canınız özellikle sıcak havalarda dondurma yemek isteyebilir. Kendinizi çok fazla geri çekmeyin sıcaklarda dondurma yiyin ancak abartamamak kaydıyla. Ölçünüzü her zaman bilin çoğu zaman dondurma yerine soğuk meyvelere ağırlık verin ama tatlıdan uzak durun. Tatlının yanı sıra tatlı hamur işlerinden de uzak durmanızı tavsiye ederiz. Poğaça, tatlı çörek vs.. yemeklerden de elinizden geldikçe vazgeçin ve kendinizi sınır koyun. Bunarın yerine meyveli yoğurtlar tüketerek tatlı isteğinizi azaltabilirsiniz.
Kahvaltının günün en önemli öğünüdür. Bu yüzden kahvaltıda yedikleriniz çok önemlidir. Düşünün bir kahvaltıda tüketebileceğiniz her türlü tatlılardan uzak durarak değişik enerjik ve daha tatlı oranı az olan besinlere başvurabilirsiniz. Mutfağınızın en gözde olan yerine kesinlikle bir meyve tabağı bulundurun. Bunlar kalorisi düşük ancak tatlı isteklerine son veren tarzda meyveler olursa sizin için daha faydalı ve sağlıklı olacaktır. Akşam yemeği için dışarı çıkmayı ve güzel bir mekan da yemek yemeyi planlamış olabilirsiniz. Burada da yemeğinize dikkat edin ve planınızın dışına çıkmayın. Ve önünüze gelen tatlılardan uzak durun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica