enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kilo Vermek Yerine Kilo Mu Alıyorsunuz?

Kilo Vermek Yerine Kilo Mu Alıyorsunuz?
A+
A-

Çoğu kadının kilolarıyla başının dertte olması ve kendine bu kiloları sorun etmesi nedeniyle ilk başvurdukları yöntem diyettir. Diyet ve spor yaparken kilo verdiğinizi sanıp kiloda alabilirsiniz. Bu konu da çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Yanlış uygulamalar yanlış yiyecekler sizi gerektiğinden fazla kiloya götürebilir. Ya da her şeyi doğru uygulayıp düzenli bir şekilde kilo verdiniz ancak bir anda kilo almaya başlamış olabilirsiniz. Anlında bunlar kilo aldığınızı göstermez. Telaşa kapılmadan sakin tavırlar takının. Vücut değişiklikleriniz size kilo aldığınızı düşündürebilir.
Size kilo aldığınızı hissettirecek şeylerin başında uzlu tüketimi gelebilir. Diyette 3 beyazdan uzak durulması ya da sınırlandırılmış şekilde kullanılması önerilir. Eğer siz bu dönemde tuzlu yiyeceklerin kullanımını arttırdıysanız bu size kilo aldığınızı hissettirecektir.
Kilo Vermek Yerine Kilo Mu Alıyorsunuz?
Belirli bir diyet listeniz ve yiyecek listenizin olması gerekiyor. eğer siz kilo verdim havasına kalıp diyet listenizin dışına çıkarak farklı yiyeceklere de yüklenirseniz bu sizin kilo almış olmanıza ya da almış gibi hissetmenize neden olabilir. Bu yüzden diyetiniz tam istediğiniz kıvama gelinceye kadar ve diyetiniz tam anlamıyla yeme içme düzeninize oturana kadar diyet listenizin dışına çıkmayın.
Yaptığınız diyette kilo verdiğinize aldanıp hareketsiz kalmanızda size kilo aldıracaktır. Her zaman önerilen şey diyet + spor ya da egzersizdir. Eğer bu diyet döneminde egzersizleri de kesip iyice fiziksel olarak hareketsiz kaldıysanız bu da sizin kilo almanıza neden olacaktır.
Diyetin yanı sıra sağlık sorunlarından dolayı içmeniz gereken ilaçlar olabilir. Ancak bu ilaçların dönemsel olarak artması ve fazla tüketilmesi diyeti saf dışı bırakarak sizin kilo almanıza neden olacaktır. Bu yüzden ilaç içtiğiniz dönemlerde diyet yapmayın ya da diyet yapılan dönemlerde doktorunuzla ortak bir yürütme planı uygulayarak devam edin. Hem kilonuz hem de en önemlisi sağlığınız açısından sorun olmasın.
Kadınların özellikle adet günlerine yaklaşınca ve adet günlerinde fazla yeme isteğinin olması nedeniyle yediğiniz her şeyin size kilo olarak dönmesi gayet normaldir. Bu yüzden adet döneminizden öncesi ve adet döneminiz sırasında diyetinize dikkat edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica