Kadın.Net

Zayıflamanın En Önemli Kuralları

Zayıflamanın En Önemli Kuralları

Kilolarından sıkılıp zayıflamak için kolları sıvayan insanların ilk başvurdukları yol diyettir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir durum var ki kilo vermek mi sizin için önemli yoksa istediğiniz hedefe sağlıklı bir şekilde ulaşmak mı önemli. Evet bu konuda doğu bilinen çok fazla yanlışı var insanlarımızın. Bunun için sizlere uzmanların zayıflama konusundaki önerilerini araştırdık ve sizinle paylaşıyoruz.
Diyete başladınız ve bu diyetten oldukça fazla beklentileriniz var olabilir. Ancak unutmamanız gereken bir durum var ki bu diyete kendinizi çok bağlayıp ok fazla umut bağlamayın. Yanlış anlaşılmasın kilo vereceğiniz konusunda değil vücudunuzda değişiklikler olacağı konusunda beklentiniz çok yüksek olmasın.
Zayıflamanın En Önemli Kuralları
Sizin için önemli olan iki alan. Bir mutfak iki yatak odanız. Unutmayın ki çok yemek ve çok uyumak kilo aldırır. Bunu göz önünde sürekli bulundurmanız için. Yatak odanızda ve mutfağınızda ya da en çok vaktiniz hangisinde geçiyorsa orada bir tartı bulundurmanız gerekiyor. Tartınızın bulunması her gün tartılın anlamına gelmiyor elbette. Haftada 2 ya da 3 kere tartılmanız en sağlıklı olanı.
Önemli olan bir diğer konu ise ben kilo veremem çok zor demeyin. Kilo vermenin aslında çok kolay olduğuna inanın ve ille de şu zamanda şu kadar kilo olsun demeyin. Yavaş olsun sağlıklı olsun.
Sadece diyetin yararlı olmadığını ve bununla beraber spor ya da egzersizlerinde önemli olduğunu unutmayın. Spor yapamıyorsanız evinizde belirli egzersizleri düzenli olarak devam ettirin. Bu da olmuyorsa zaman olmuyor ya da sıkıcı geliyor diyorsanız o zaman ev işlerinde daha pratik ve daha çok uğraşın.
Çok zayıf olmak aynı zamanda seksi olmaktır düşüncesini unutun. Zayıflık seksilik değildir. Seksi olmak ve zayıf olmak bir arada değildir. Kilo vermeyi bu yüzden düşünüyorsanız düşüncenizin yanlış olduğunu bilin ve amacınız bu olmasın.
Yediklerinize çok dikkat edin. Yağlı, kızartma ve kalorisi yüksek olan yiyeceklerden kesinlikle uzak durun. Kiloların baş dostunun bu tür yiyecekler olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bunun yerine sebze ve meyvelere ağırlık verin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica