enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Tatlı İsteğine Nasıl Son Verilir?

Tatlı İsteğine Nasıl Son Verilir?
A+
A-

Uzun zamandır kilo vermek isteyip de diyete girmiş olabilirsiniz. Hatta bu diyetleriniz bir türlü istediğiniz şekilde sonuçlanmamış olabilir. Bunun sebebi merak ediyorsanız bir düşün bakalım hayatınızda tatlının yeri var mı ve tatlıya ne kadar düşkünsünüz? Eğer cevabınız oldukça fazla tatlı düşkünlüğünüz olduğunu söylüyorsa sonuçsuz diyetlerinizin tek sebebi budur demek ki. Tatlıya çok düşkün olabilirsiniz ve vazgeçemeyebilirsiniz o zaman bunun yerine size kilo aldıracak tatlılar değil tatlı isteğinizi dindirecek tatlılar yemeniz gerekmektedir. İşte o tatlı isteğine son verebileceğiniz meyve listemiz.
Yaban mersini yiyerek işe başlayabilirsiniz. Bu besin hem kilo aldırmaz hem de fazla olan tatlı isteğinizi azaltır bu şekilde olduğu takdir de sağlık açısından da sorunlarla karşılaşmazsınız. Ayrıca yaban mersini dünyanın en sağlıklı beş besinleri listesinde yerini almaktadır. 100 gr 63 kaloridir.
Tatlı İsteğine Nasıl Son Verilir?
Size yabancı olmayan bir başka tatlı besini ise kayısıdır. Tatlı isteğinizi karşılayacak kadar iyi bir besin olan kayısı ayrıca sindiriminizi de kolaylaştırır. Unutmayın ki sindirim sorunları yaşayan insanlar da kilo sorunları yaşamaktadır. Yemeklerden sonra yenilmesi tavsiye edilen kayısıda 1 adette 15 kalori bulunmaktadır.
Nar çokça sevilen ve çokça faydalı bir besin olarak bilinmektedir ve bu çok doğrudur. Narın başta kalp damar ve kanser hastalıklarına karşı mucizevi bir koruma özelliği vardır. Bununla beraber diğer sorunlarda da adeta bir ilaç gibi kullanılmaktadır. Nar tadı dolayısıyla sizin tatlı isteğinizi de yok edecektir. 1 adette 15 kalori vardır.
C vitamin deposu olan greyfurtta tam bir tatlı kaynağıdır. Hem sağlık açısından hem de tatlı isteğinizi azaltma açısından özellikle ve çokça tercih etmeniz gereken bir meyvedir. Ne kadar çok tatlı isteğiniz olursa olsun ilk başta seçimizin greyfurt olsun.
Tatlı konusunda size önerebileceğimiz bir diğer tatlı kaynağı ise ananastır. Ananasın bir diliminde 37 kalori bulunmaktadır bu da sizi kilodan uzak tutar. Ayrıca ananas suyu yağ yakmada oldukça fazla etkilidir. Bu da demek oluyor ki hem tatlı isteğinizi azatlım hem de vücudunuzda yağ deposu olmadan yağ yakan ve eriten bir besindir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica