Kadın.Net

Tatilde Peeling Yapın

Tatilde Peeling Yapın

Cildin ölü deriden arınması işlemine peeling denilir. Peeling yaptırarak  cildinizin tazelenmesi ve yenilenmesini istiyorsanız kimyasal peelinglerden uzak durun ve ne olduğunu bilmediğiniz maskeler kullanmayın. Hassas ciltelere, kuru ciltlere, yağlı ciltlere uygun en doğal peeling yöntemi  deniz kumu ile yapılan peelingdir. Denize gittiğiniz zaman kumsalın kenarında oturun ve vücudunuzun her yerine ıslak kum ile masaj yapın.
Tatilde Peeling Yapın
Ellerinize, yüzünüze, bacak, sırt vücudunuzun her yerine kolay sağlıklı ve ücretsiz yapın. Doğal olmayan peelingleri yüzünüze ve vücudunuza sürmeyin. Yaz aylarında sık sık denize girmek için gittiğiniz kumsalın ıslak kumu ayaklarınıza deniz suyu vururken yapacağınız en doğal bakımı uygulayın. Kış aylarında nereden bulacağız kumu demeyin kış ayları içinde yaptığınız kahvenin telvesi ile gerekli olan her yere doğal peeling yapabilirsiniz. Kahve içtikten sonra sık sık artan telveyi peeling yerine kullanabilirsiniz. Özellikle yumuşak bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinize sık sık peeling yapabilirsiniz. Deniz kenarında dalgalar ayağınıza vururken yarım saat ayırarak bütün vücudunuza peeling yaparsanız sağlıklı ve doğal yollarla cildinizi ölü deriden arındırmış olursunuz. Daire şeklinde masaj yaparak vücudunuzun her yerine peeling yapabilirsiniz. Popo kısmında oluşan selülitler içinde deniz kumu oldukça iyi gelecektir.
Yaptığınız masaj ile bacaklarınızda ve poponuzda bulunan selülitlerde kan dolaşımın hızlanmasıyla belli bir süre sonra doğal yollarla kaybolacaktır. Popoya uygulama yaparken oturduğunuz kum üzerinde ileri geri hareket ederek peeling uygulamış ve kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Popo ve bacaklara bu şekilde uygulama yapabilirsiniz. Ellerinizin ulaşamadığı yerler için deniz kenarında bulunan ıslak kuma oturmak veya uzanarak yavaş yavaş ileri geri hareket etmekte faydalı olacaktır. Denizden sonra yapılan peeling ile cildinizin yumuşadığını ve arındığını hissedeceksiniz. Kum ile yapılan peeling’den sonra denizde iyice yıkanın ve saf zeytinyağı ile tuzlu suda gerilen vücudunuzun yumuşamasını sağlayın. Bu şekilde vücudunuzda kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz ve sık sık yapıldığı zaman bölgesel yağlarında kaybolmasına yardımcı olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica