enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Su İçmek Zayıflatır mı?

Su İçmek Zayıflatır mı?

Günümüzde su içmenin yerini çay, kahve gibi içecekler aldığı için, çoğu insan günlük içmesi gereken su miktarını tüketmiyor. Bunun yanında su içmenin zayıflattığı gibi bir kanı toplum içinde yayıldığı için son zamanlarda sırf zayıflamak uğruna su tüketimi bir nebzede olsa artmıştır.
Aslında su içmek kesinlikle zayıflatmaz. Yalnızca ödemin atılmasına, metabolizmanın hızlanmasına, kalorinin daha hızlı harcanmasına yardımcı olur. Yapılan araştırmalar sonucunda günlük ihtiyacınız olan suyu tüketmek metabozlizmayı hızlandırarak kalorinin daha hızlı yakılmasını sağlar.


Beyin açlık hissi ile su ihtiyacı hissini birbirine karıştırmaktadır. Bu sebeple kendinizi aç hissettiğinizde 1 su bardağı su içerseniz beyin tokluk hissini algılar ve siz kendinizi kalori almadan tok hissedersiniz. Bu sebeple özellikle yemekten önce tokluk hissini artırmak için bir su bardağı su içerseniz mide kapasitesinde 1 su bardağı su için alan dolacağı için daha az yersiniz ve doğal olarak da o oranda kalori almaktan kurtulmuş olursunuz.
Asitli içecekler veya bol kalorili meşrubatlar bol bol su içerseniz asitli içeceklerin ve şeker oranı yüksek meşrubatların yerine hiç kalori ve asit almadan su içerek anı atlatabilirsiniz.
Gün içinde vücudun ihtiyacı olan su oranı ortalama 2,5 litredir. Ancak bu miktar cinsiyete göre, gün içinde sarf edilen aktiviteye gör, mevsimlere değişiklik gösterir. Tüketilen besinlerin sindiriminin ardından meydana gelen artık maddelerin vücuttan atılımı için, böbreklerin sağlıklı çalışarak idrar ve ter ile oktsinlerin atımı için, ödem sorununu yok edebileceği için günlük ihtiyacınız olan su miktarını tüketmelisiniz. Ancak bu su miktarını gün içinde 1-2 defa ile bitirmemeniz gerekiyor. Sık sık az az su içerek gün içindeki su miktarını tüketmelisiniz.
Bütün bunların sonucunda su tek başına bir zayıflatma öğesi değildir. Ancak zayıflamanın hızlanması için gerekli olan diğer etmenlerin sadece bir basamağıdır.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica