Kadın.Net

Şeker Yerine Ne Tüketilebilir?

Şeker Yerine Ne Tüketilebilir?

Gereğinden fazla tatlı tüketmenin ve özellikle şekeri çok kullanmanın zararlarını bilmeyen yoktur. Ancak hassas olanlar ve tatlıdan vazgeçemeyenler ne yapmalı. Şeker yerine ne kullanmalıdır. Aynı tadı veren, açığı kapatan ancak şekerin zararlarını içermeyen neler vardır?
Şeker yerine kullanabileceğiniz tatlandırıcıların başında kuru üzüm gelir. Şekeri özellikle çay içerken çok tüketir insanlar. Çay içerken şeker yerine kuru üzüm yiyerek aynı tadı elde edebilirsiniz ve bununla birlikte şekerin kalorilerinden uzak durabilirsiniz. Belki çayın yanında iki şekerden ne çıkar ki diyebilirsiniz ama unutmayın ki 2 kesme şekerde 32 kalori vardır akşama kadar 5 bardak çay içerseniz siz hesaplayın gerisini. Tatlı yaparken veya bebek maması hazırlarken de hurma kullanabilirsiniz. Besin değeri oldukça yüksek olan hurma tatlı yaparken size doğal tatlandırıcı görevi görecektir.
Şeker Yerine Ne Tüketilebilir?
Şeker yerine kullanabileceğiniz bir diğer tatlandırıcıda baldır. Bal kendisi başlı başına çok yararlı bir besindir. Bunu birde şeker yerine kullandığınızı ve şekeri hayatınızdan çıkardığını hesaplayın. Bal doğal tatlandırıcı olmakla beraber her şeyde rahatlıkla da kullanabilmeniz açısından kullanışlı ve yararlıdır.
Diğer bir doğal tatlandırıcı ise pekmezdir. Şekeri hayatınızdan atabilmeniz için çok yarlı besinlerden tercihlerden birisidir. İçerisinde bulundurduğu demir, bakır, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi mineraller pekmezin ne kadar yararlı ve tercih edilir olduğunu gözler önüne seriyor. Ayrıca bu minerallerin vücut açısından da bütün gereksinimleri karşılaması şekere ihtiyaç duymamanıza yardım eder.
Ve son olarak da tarçını kullanmanızı tavsiye ederiz. Tarçında tatlı, çay, yemek, şerbet gibi bütün her şeyde kullanılan ve çok sağlıklı bir besin kaynağıdır. Tarçın yemekte kullanılınca kanınızda ki şeker oranını hem düşürüp hem de düzenlerken, içeceklerde kullanılınca şeker hastalarının ensülin değerini de iyileştirir. Ayrıca şeker yerine kullanılabilecek çok faydalı bir tatlandırıcı olabilir sizin için.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica