Kadın.Net

Sağlık Kilo Vermenin Bitkisel Sırları

Sağlık Kilo Vermenin Bitkisel Sırları

Sağlıklı kilo vermek için öncelikle doğru bir beslenme programı yapılmalı ve bunun yanında su içsem yarıyor mazeretinden vazgeçmek gerekiyor. Dengesiz ve sağlıksız beslenip aslında hiç birşey yemiyorum su içsem yarıyor gibi bahaneler üretmeyi bir kenara bırakmalısınız.  Bazı bitkiler doğru ve dengeli beslenmenin yanında size yağlarınızı yakmada, toksinlerinizin atılmasında yardımcı olacağını bilmelisiniz. Bitkiler sadece sizin için yardımcı etkendir. Başlı başına sizdeki fazla kiloları alamaz. Sadece doğru beslenirken yardımcı olabilir.
At kuyruğu
Doğru ve dengeli beslenmenin yanında size yardımcı olacak bitkiler:
– At kuyruğu: İdrar söktürücü özelliği ile bilinen at kuyruğu bitkisi yağ dokularının erimesinede yardımcı olur. At kuyruğu bitkisi idrar söktürücü özelliğinin yanında yaraları iyileştirmede de fayda sağlamaktadır. Bütün idrar söktürücü bitkiler gibi fazla tüketilmemelidir. Fazla tüketilmesi durumunda böbreklere zarar verir.
– Maydanoz: Metobolizmayı hızlandıran maydanoz bağ dokusunuda güçlendiriyor. Vücudun su toplamasına karşı etkili bir yöntem olan maydanoz ödem atılmasınada yardım eder. Kadınların regl dönemlerinin gecikmesi durumunda suyu kaynatılıp içildiğinde söktürücü özelliği sayesinde işinizi kolaylaştırır.
– Adaçayı: İştah kesici özelliği olan adaçayı zayıflamak isteyenlerin bir numaralı yardımcısıdır.Adaçayı demelenerek içilmesinin yanı sıra baharat olarak yemeklerde de kullanılmaktadır.
– Fesleğen: Vücutta tutulan fazla suyun atılmasına yardımcı olan fesleğen bitkisi içerisinde bulunan eter yağı sayesinde mutluluk verici özelliğe sahiptir.
– Kekik: Sindirim sistemindeki sorunların tedavisine yardımcı olan kekik metobolizmanın hızlanmasınıda sağlıyor. Yorgunluk çekenlerede birebir.
– Civanperçemi: Tokluk hissi verir. Tazelik veren tadıyla yemeklere hafiflik katar.
– Biberiye: Et yemeklerinde sıklıkla kullanılır. Kan dolaşımını hızlandıran biberiye sindirimi düzenler ve cildi sıkılaştırır.
– Tere: Vücuttaki yağların hızla yakılmasına yardımcı olur. İçinde bir çok vitamini barındıran tere çiğ olarak tüketilmelidir. Piştiği zaman yaprakları acılaştığı için tercih edilmiyor.
– Sinameki: Bağırsakların hızla çalışmasını ve kalın bağırsakta bulunan suyun emilmesini sağlayarak müshil görevi görür.
– Balık otu: Vücut kimyasını hızlandırır ve zayıflamaya yardımcı olur. İçeriğinde barındırdığı maddeler sayesinde tırnakların güçlenmesinde yardımcıdır. Saçları güçlendirir ve parlaklık verir. Salataların içerisine konularak rahatlıkla tüketilebilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica