Kadın.Net

İhtiyaçtan Fazla Yemek Yeme

İhtiyaçtan Fazla Yemek Yeme

Yemek yeme alışkanlığı çocukluğumuzda kazandığımız tabağını bitirme alışkanlığıyla başlamaktadır. Çocukken tabağa konulan herşeyin yenmesi ve bitirilmesi konusunda yapılan baskılar büyüdüğümüzde de tabağımızda ne kadar varsa yememiz gerektiği inancını bize yer etmiştir. Misafirliğe gidildiği zaman Türk misafirperverliği her evde yaşanılmakta ve misafire gösterilen özel muamelede ve yapılan özel yemeklerde ev sahibi bir çok çeşit yemek yapar ve misafirin hepsini yemesi gerektiği düşüncesiyle yaklaşır. Tıka basa dolu tabaklar çeşit çeşit zeytinyağlılar tadımlık değil çatlayana kadar yemelik yapılır.
İhtiyaçtan Fazla Yemek Yeme
Aile ve arkadaş çevresinde sık sık bu ziyafete maruz kalmaktaysanız mutlaka gitmeden önce ev sahibini uyarın. Ev sahibi her ne kadar bu uyarıyı dikkate almasa da bugün ye yarın dikkat edersin mantığıyla yaklaşacağı için siz bu muhteşem yemeklerin tuzağına düşmeyin. Misafirliğe gitmeden önce çok fazla aç olmayın. Bu alışkanlığı gün içerisinde de yapın ve gün içinde hafif gıdalarla az kalorili besinler alarak çok fazla acıkmayı beklemeyin. Çok acıkan insanın yemek gördüğü zaman gözü başka hiçbirşey görmez ve yemeklerin hepsini yeme potansiyelini taşır. Gün içerisinde belli aralıklarda yenilen meyve ve sebzeler hem sağlıklı beslenmenize yardımcı olur öte yandan da kilo almanızı önler.
Ara öğünler atlanılmaması gereken önemli beslenme şeklidir. Diyet aslında bir insanın günlük ihtiyacı kadar vitamin minaralli besinler almasıdır. Vücudun ihtiyacı olan besinden fazla miktarda vücudun aldığı besinler kişiye kilo olarak ve ilerliyen zamanlarda hastalıklara davetiye olarak geri döner. İhtiyaçtan fazla yenilmesi özellikle çocuk yaşta zararlı ve dengesiz beslenme ilerleyen yaşlarda obezite sorunuyla karşılaşılmasına neden olur. Çağın ciddi hastalıklarından olan obezite için toplumun bilinçli olması gereklidir. Sağlıksız fast-food’lardan uzak durulmalıdır. Vücudun yapısını bozacak yiyecek ve içeceklerden kesinlikle uzak durulması gereklidir. Formda ve sağlıklı yaşam için spor yapmayıda ihmal etmemek gereklidir. Spor vücdun dirençli olmasına yardımcı olur. Spor yaparak ve doğru beslenerek ömrünüzü uzatmanız ve daha sağlıklı yaşamanız mümkün. Sağlıksız besinlerden uzak durarak doğru beslenip spor yaparsanız daha uzun ve sağlıklı yaşarsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica