Kadın.Net

Ramazandan Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Ramazandan Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Hem ramazan boyunca düzensiz yemeklerden hem de bayram günü aşırı yemek ve tatlılara yüklenmekten kilo almış olabilirsiniz. Bu alınan ve dengesiz verilen kilolar size sağlık açısından oldukça zarar verebilir. İftar ve sahurlarda aşırı yüklenmeler, sahur yapıp yemek üstüne uyumalar elbette kilo almanıza neden olacaktır. Ancak bu konuda dikkatli olun. Bu kilolar sağlık sorunları yaşatmasın size. Peki bunlar nasıl oluyor.
Ramazanla beraber bir anda yemek şekliniz saatiniz değişiyor. Sürekli aynı seyirde ilerleyen yemek alışkanlığınız bir anda değişince ters bir tepki alabiliyor vücuttan. Bu da kilo alımlarıyla beraber kilo kayıplarına da neden olabiliyor. Asıl sorun kilo alma olunca ne yapsam da kilo almasam çareleri de aranmaya başlanıyor. Burada uzmanlar devreye giriyor ve kişilere özellikle sahurda kendilerini tok tutacak yiyecekleri tercih etmeleri öneriliyor.
Ramazandan Sonra Nasıl Kilo
Ramazanda alınan kilolardan dolayı hemen rejim ve diyet yollarına başvurabilirsiniz ancak bu da sizin dengenizi bozmaya neden olabilir. Uzmanlara göre çok bir şey yapmadan sağlıklı kilo verebilirsiniz. Uzmanlar sadece günde iki bardak süt içerek sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğinizi söylüyor. İçilen süt kişide tokluk hissi uyandırıyor ve fazla yemesine engel oluyor. Kilo fazlalılığının en aza düşürülmesi için sağlıklı ve uzun süre tok tutan glisemik indeksi yüksek gıdalar tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, düzenli olarak her gün içilen iki bardak sütün de kilo alımını önlemede önemli bir gıda olduğunu ifade ediyor.
Uzun lafın kısası eğer fiziğinize ve sağlığınıza düşkün biriyseniz ve ramazanda gereğinden fazla kilo almak istemiyorsanız yapmanız gereken tek şey var. Size tokluk hissini verecek ve az yedirtecek olan iki bardak sütü içmeniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica