enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kuruyemiş Yiyerek Formda Kal

Kuruyemiş Yiyerek Formda Kal
A+
A-

Kuruyemiş yiyerek hem formda kalmak hemde sağlığımızı korumak mümkün. Özellikle kabuklu yemişlerden olan ceviz, badem, fıstık gibi kuruyemişlerin tokluk hissini arttırdığı ve bu sebeple kilosuna dikkat eden bayanlar için mucizevi birer besin oldukları uzmanlar tarafından açıklandı.. Ayrıca bu yemişlerin kalp- damar hastalıklarına iyi geldiğ, kalp sağlığını koruduğu ve kanser riskini azalttığı da belirtiliyor. İçeriğinde yüksek omega ve doymuş yağlar sayesinde hem sağlıklı bir şekilde form tutarken hem de kalp sağlığınızı korumuş olursunuz. Ayrıca kabuklu yemiş tüketenlerin güne daha enerjik başladığı ve bu kişilerde sigara içme eğiliminin minmuma indiği de söyleniyor.
Kuruyemiş Yiyerek Formda Kal
Bununla beraber sofrasında kuruyemiş bulunduran kişilerin gün içerisinde daha aktif olduğu, sebze- meyve ve deniz ürünlerini daha fazla tükettiği de uzman araştırmalarıyla kanıtlanmış durumda. Özellikle cevizin yüksek düzeyde kalsiyum, magnezyum ve potasyum içermesinden dolayı hafızayı güçlendirdiği, vücuda enerji ve dinginlik verdiği ve kemikleri güçlendirdiği söyleniyor. Cevizin ayrıca beyine iyi geldiği de biliniyor. Özellikle hamile bayanların ceviz tüketmeleri bebeğin beyin gelişimi açısından çok önemlidir. Yine bu dönemde magnezyum eksikliğinden kaynaklanan kramprın da yine ceviz sayesinde azaldığı biliniyor. Yine kuru üzümün de iyi bir antioksidan olduğu ve ağız sağlığını koruduğu belirtilirken aynı zamanda özellikle bayanların menopoz döneminde karşılaştığı en büyük sorunlarından biri olan osteoporoz yani kemik erimesi hastalığına da iyi geldiği ve kemik erimesini büyük ölçüde durdurduğu belirtiliyor.
Bunların yanında patlamış mısırın lif açısından zengin olması ve tam tahıl içermesi tuz eklenmediği takdirde düşük kalorili ve doyurucu bir atıştırmalık olduğu ve bu yüzden tehlikesiz olarak nitelendirildiği söyleniyor. Yine leblebinin de düşük yağ oranına sahip olması ve tam tahıl içerdiği için doyurucu olması özellikle diyet yapan bayanlar  için ideal bir atıştırmalık olduğu belirtilmektedir. Çekirdeğin de yaşlanmayı geciktirdiği ve beyin gücünü arttırdığı ve tokluk hissi sağladığı vurgulanmaktadır. Yine cevizle beraber tüketilen bu yemişin ruh durumunu da düzenlediği hatta günde birkaç tane ceviz tüketen eşlerin daha huzurlu olduğu belirtilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica