Kadın.Net

Kilo Verirken Hata Yapmayın

Kilo Verirken Hata Yapmayın

Pek çoğumuzu kilo verebilmek için uğraşıyoruz. Sıkı diyetler uyguluyor bunun yanında yaptığımız diyetlerin hızlı sonuç verebilmesi için spor da yapıyoruz. Ancak ne var ki bazen hataya düşebiliyoruz. Bu ya kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemizden ya da eskiyen genel geçer bilgilerin değişmesinden kaynaklanıyor. Öncelikle uygulanan diyet listesi kulaktan dolma bilgilerle oluşturulmamalı muhakkak bir uzman yardımıyla yapılmalıdır. En sık yapılan hatalardan biri az kalori almanın kilo vermeyi kolaylaştıracağıdır. Bu yanlış bir bilgidir.
Kilo Verirken Hata Yapmayın
Çünkü bütün gün kalori hesabı yapmak hem sizi yorar hem de vücudunuz az kalori aldığında hareket edecek gücü kuvveti kendinde bulamaz. Bunun yanında özellikle spor yapanların daha fazla kaloriye ihtiyacı vardır. Kilo vermeye çalışan birinin az yemek yemesi doğru değildir. Sık sık yemek yemek hem metabolizma hızınızı arttırır hem de spor yaparken enerjinisiz kalmamanızı sağlar. Bunun yanı sıra özellikle bir bölgenizde biriken yağlardan kurtulmak istiyorsanız yine bölgesel incelmenizi sağlayacak temel egzersiz hareketlerini yapmalısınız. Örneğin karın bölgenizde yağlarınız fazla biriktiyse ve siz bunlardan yakınıyorsanız tek başına yapacağınız herhangi bir egzersiz programı uygun olmayabilir. Bölgesel zayıflamayı sağlayan birtakım programları bu egzersizlerin yanında uygulamalısınız.
Çünkü her egzersiz hareketinin vücudun farklı yerleri için var olmuştur. Ancak bütün bir zayıflama ise bu hareketlerin birleştirilmesiyle ortaya çıkabilir. Spor yaparken illaki çok terlemek gerektiği , az terlenirse yapılan sporun işe yaramamayacağı bilgisi de yanlıştır. Çünkü terlemek kişinin bünyesi ile alakalı bir durumudur. Bazı insanların ter bezleri çok çalışır, oturdukları yerde bile terleyebilirler. Bazı kişiler ise ne kadar hareket ederlerse etsinler bir damla terlemezler. Herkesin yapısı farklı olduğundan bu durumda farklıdır. Burada önemli olan husus sadece doğru ve kuralına uygun nefes alabilmektir. Bunların dışında sporun tok karnına yapılmasının sakıncalı olduğu bilgisi de yanlıştır. Kişi açken daha iyi kalori yaktığını sanır. Oysaki durum öyle değildir. Aç karnına değil hareket etmek kılınızı kıpırdatacak enerjiniz olmayacağından spor da yapamazsınız. Bu yüzden aç karnına spor yapmak doğru değildir. Üstelik vücudu uzun süre aç bırakmak kalori yakımını hızlandırmayacağı gibi aksine daha fazla kilo almanıza neden olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica