enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Küçük Değişiklikler Yaparak Zayıflayın

Küçük Değişiklikler Yaparak Zayıflayın
A+
A-

Bayanların kilo konusunda ki sorunları artık her yaşam alanına yayılmış vaziyettedir. Özellikle ev hanımlarının dört duvar arasında kaldıkları ve hareket etme alanlarının azlığından olmadığından kilo aldıklar ve bu kiloları vermekte zorlandıklar, sıkıntı yaşadıkları bilinir. Yanlış değil hareketsiz yaşamanın ve bol yemenin olduğu yerlerde kilo tavan yapacak kadar fırlayabilir. Bundan kurtulmanız zor değil. Sadece basit birkaç öneriyle kilolardan uzak durabilirsiniz.
Bütün gün evde oturan kadınların en büyük şikayeti can sıkıntısından çok yedikleri, birkaç kadın bir araya gelince yapılan hamur işlerine çok yüklendikleri ve kilo aldıkları doğru bir saptamadır. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken evde hazır hamur iş kek, kurabiye, tatlı gibi yiyecekleri bulundurmamanız. Hazırda ne kadar çok bu tarz yemekler olursa can sıkıntısından bunları çok tüketeceksiniz ve haliyle de kilo kaçınılmaz olacak. Eğer acıktığınızı düşünüyorsanız ve sürekli bir şeyler yeme hissinde oluyorsanız bunun için yapmanız gereken evinizde kalorisi düşük meyveler bulundurmanız olmalıdır.
Küçük Değişiklikler Yaparak Zayıflayın
Vaktinde yemek yediniz ve bazı yemeklerde artanlar oldu. Dursun sonra yerim ne de olsa birazdan acıkırım düşüncesinde olmayın asla. Kalan yemekleri kaldırın ve gözünüzün görmeyeceği dolaplara koyun. Ne kadar çok gözünüzün önünde yemek olursa o kadar çok iştahınız gelir. Hiç aç olmasanız bile sırf can sıkıntısından kendiniz aç hissedip o yemekleri yemeye başlamış bulursunuz kendiniz. Bu da kilolara davetiye çıkarmaktan başka işe yaramaz.
Yemek öncesinde acıkmış olabilirsiniz. Bunun için açlık hissinizi yatıştırmak için acur cubur yemek yerine salata yiyerek bekleyebilirsiniz. Salata size bir zamandan sonra tokluk hissi verecektir. Bu sayede yemekte de fazla yemenize gerek kalmaz ve yedikleriniz fazla gelip kilo yapmaz size. Bunun yanı sıra salata sevmiyorsanız meyve tabakları, yoğurt ya da kalorisi düşük olan diyet peynirler tüketerek zaman geçirebilirsiniz. Elbette diğer türlü abur cubur da yemek isteyebilirsiniz ancak bunların dengesini güzel bir şekilde kurmanız gerekiyor. eğer bir gün abur cubur tarzı yada kilo yapan ama sevdiğiniz yiyeceklerden yediyseniz diğer gün sebzelerle meyvelerle açığı kapatın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica