enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Diyeti Devam Ettirme Yöntemleri

Diyeti Devam Ettirme Yöntemleri
A+
A-

Hemen her kadın hayatında bir kere diyete başlamıştır ancak bu diyetlerden nedense istenilen sonuç doğru düzgün alınamamıştır. Pazartesi günleri diyete başlanır ancak bir türlü devamı gelmez. Sebep olarak kendinizi diyete verememiş olmanız, kuralları yerine getirememiş olmanız ya da bünyenize uygun olmaması nedeniyle diyetleriniz sonuçsuz kalmış olabilir. Bunun için diyetinizi bünyenize uygun ve kabul edeceği bir türden yapın.
Diyeti Devam Ettirme Yöntemleri
Öncelikle diyete başladığınız zaman her şeyi kabullenmeniz gerekmektedir. İlk başta hemen kilo vermeyebilirsiniz ya da kilo verirken bir anda değil de zamanla kilo verebilirsiniz. Normal hızda kilo verirken kilo vermeniz yavaşlayabilir vs.. bunların hepsini kafanızda oturtmanız ve kabullenmeniz gerekiyor ki diyetiniz moral bozulmalarıyla sarsıntıya uğramasın.
Çok yemek yiyor olabilirsiniz ve az yediğinizde doymuyor olabilirsiniz. Bunun için diyetinizi devam ettirememeniz de gayet normaldir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken şey ise size çok yemek yedirmeyecek besinlerden yemeğe başlamanız. Mesela salata yiyerek yemeye başlayın karnınızda tokluk hissi çok çabuk olacaktır. Ve yemek yerken de aşırıya kaçak kadar açlığınız olmayacak.
Diyette kahvaltı çok önemlidir. Sağlam bir kahvaltınız olmadan diyete başlamayın. Kabul ediyoruz ki diyette kahvaltı yapmak istemeyebilir canınız. Bunun için ise gözünüze ve iştahınıza hoş gelecek kahvaltılar hazırlayın ve bunlarla kahvaltıya başlayın. Emin olun ki yaptığınız diyetten de oldukça zevk alacaksınız.
Kilo konusunda kendinize hedefler belirleyin. Şu kadar zaman da şu kiloyu vereceğim deyin. Ancak hedefinizi ilk başta çok yüksek tutmayın. Diyetin gidişatına göre hedefinizi belirlerseniz yaptığınız diyetten sıkılmaz ve isteyerek heyecanla devam ettirirsiniz. Ancak yüksek tutarsanız gözünüzde büyür ve sizi diyetten soğutur.
 
Ne kadar kilo verdiğinizi merak etmekte haklısınız. Ancak biz sizi bu konuda uyaralım. Hafta da bir kez ve aynı tartıyla tartılın. Neden mi diyeceksiniz? Çünkü aynı gün içerisinde kilo değişimi olmaz ve yanlış sonuçlar sizin moralinizi bozabilir. En doğru sonuç ise haftada bir tartıldığınızda belli olur. Ayrıca başından sonuna kadar aynı tartıyla tartılın. Çünkü tartılar arasında ki farklar da sizin kafanızı karıştırabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica