enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Aynı Kiloda Kalmanın Yolları

Aynı Kiloda Kalmanın Yolları
A+
A-

Uzun zamandır spor ve diyet yaptıktan sonra istedikleri kiloya ulan kadınların sonra ki sorunları, çabaları ise şimdi ulaşılan kiloda kalma sorunudur. İstenilen hedefe ulaşıldı ve diyet bırakıldı şimdi ne yapılması gerekiyor, nasıl bir yeme düzeni yapmanız gerekiyor ki aynı kiloda kalasınız ve yedikleriniz size kilo olarak dönmesin. Çok dikkatli ve düzenli bir programa devam etmelisiniz.
Diyet bitmiş olabilir ancak spor bitmemeli. Düzenli olarak sporunuza devam etmeniz sizin için yararlı olacaktır. O gün spor yapamadıysanız evinizde belirli egzersizleri yapabilirsiniz. Bunlar size basit gelebilir ama eski düzeniniz açısından oldukça önemlidir. Bununla beraber uyku düzeninizde çok önemlidir. Çok uykunun ve düzensiz uykunuzda size kilo olarak döneceğini unutmayın. Her gün belirli saatlerde uyuyup uyanmaya dikkat edin.
Young Woman Measuring Waist
Yorgunsunuz ve canınız çok sevdiğiniz yemekleri ve yiyecekleri istiyor. Peki abartmadan bunları yiyebilirsiniz. Ancak bugün ister istemez sevdiğiniz yiyeceklere yükleneceğiniz için ertesi günü dengede tutmanız gerekiyor. Ertesi günü hafif ve sebze olan yemek programlarıyla geçirmeye çalışın. Bu şekilde hem istediğiniz yiyeceklerden uzak kalmazsınız hem de dengenizi korumuş olusunuz.
Bir diğer yapmanız gereken ise çok sevdiğiniz ve evinizde olduğu sürece asla kendinize engel olamayacağınız yemekleri evinizde, mutfağınızda fazla bulundurmamak. Tek yemeklik olarak bunları alırsanız sizin için iyi olacaktır. Aksi takdirde sürekli yiyerek ve kendinize engel olamayarak düzeni bozmanıza neden olacaktır. Buda sizin hedefiniz olan kilonun dışarısına çıkaracak kilolar aldıracaktır size. Sağlınız ve zayıf kalmanıza yardımcı olacak çokta lezzetli olmayan yiyecekleri tüketmek ve onları satın almak en doğrusu olacaktır.
Hayatınızda suyun büyük bir önemi olmalıdır. Her an su içmeye özen gösterin. Çünkü su içmek yapılan diyetlerin dostudur. Her ne kadar su içerseniz yağlarınız o kadar erir ve ter yoluyla idrar yoluyla dışarı atılır. Bu sayede kilo almazsınız. Bir diğer iyi yanı ise bol su içmek sizi tok tutar ve çok fazla yemek yedirmez size. Belirli miktarda yediğiniz yemeklerden sonra doygunluk hissedeceksiniz. Bu da sizin kilo almanıza engel olarak ideal kilonuzu bozmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica