enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kilo Vermenize Yardımcı Besinler

Kilo Vermenize Yardımcı Besinler
A+
A-

Bazen zayıflamak isterken bir çok hata yapıyoruz. Diyet listemize tam uyamıyor bazen de diyeti uygularken yanılgılara düşüyor ve hiç kilo veremediğimizi görüyoruz. Bunun sonucunda ise bütün suçu ya diyet listelerine yüklüyor ya da bedenimize haksızlık edip su içsem yarıyor diyoruz. Aslında durum hiç de öyle değil. Bütün kusur bizim uygulama esnasındaki yanlışlarımızdan kaynaklanmaktadır. Bazen de irademize yenildiğimizden kilo verirken istediğimiz sonucu elde edemiyoruz. Aslında bu durum uyacağımızı birkaç tüyo ile mümkün. Yeterki bu süreçte hangi besinleri ağırlıklı olarak tüketip hangilerinden uzak durmayı bilelim. Mesela yumurta. Özellikle ramazan ayında çok uzun süre aç kaldığımız için sahurda yememiz gereken bir besin.
Kilo Vermenize Yardımcı Besinler
Yumurtanın çok uzun süre tok tuttuğu ve ayrıca günlük protein ihtiyacımızın büyük çoğunluğunu karşıladığı uzmanlar tarafından kanıtlanmış durumda. Badem de yine yeteri kadar tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalar her gün düzenli olarak 8-10 tane badem tüketen bayanların tüketmeyenlere oranla kısa sürede kilo kaybettiğini ortaya koyuyor. Yemeklerinizde ya da salatalarınızda tercih edeceğiniz bir miktar acı biberin metabolizma hızınızı arttırıcı özelliği bulunmaktadır. Acı biberin aynı zamanda iştah azaltıcı özelliği de vardır. Yine salatalarınızda sirke kullanmayı ihmal etmeyin. Çünkü sirkenin içinde bulunan asit, sindirimi yavaşlattığından uzun süre tok kalmayı sağlıyor aynı zamanda kan şekerini  dengeliyor. Yeşil çay da yine diyetin olmazsa olmazlarından.
Aslında yeşil çay sadece diyet uygularken değil her zaman tüketilmesi gereken bir içecek olmalıdır. Çünkü hem antioksidan içeriği hem de metabolizma hızını arttırma özelliğinin yanında sayamayacağımız bir çok faydası sebebiyle herkesin tercih etmesi gereken bir çay türü. Tabi hamilelik dönemi için geçerli değil.  Yeşil çay güçlü antioksidan özelliği ile bedenimizi zehirli maddelerden arındırırken bir yandan da idrar söktürücü özelliği ile vücuttaki ödemi de attırıyor.ayrıca yeşil çay metabolizma hızını arttırmanın yanında enerji de veriyor. Yemeklerimizde yeteri miktarda zeytin yağı tüketmek hem sağlıklı yağlar tüketmemizi sağlıyor hem de zengin omega içeriğiyle bedenimizi canlı tutuyor. Yine diyetlerimizde yeşil salatayı bol bol tüketmek gerekiyor. Bu sayede uzun süre tok kalırken metabolizma hızımızda da artış olacaktır.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica