enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kilo Vermenin Zahmetsiz Yolu

Kilo Vermenin Zahmetsiz Yolu
A+
A-

Kilo vermek istiyorsunuz ama bir türlü başladığınız pazartesi salı’ya ulaşmıyor öyle değilmi. Diyeti kısa süreli yapıpı ilk başladığımız gün 2-3 kilo vermek ayna karşısında farketmek isteriz. Kilo vermek bu kadar  basit değildir. Yıllarca düşünmeden tüketin sonra bir anda iki günlük diyetle forma gireyim istemek çok mantıklı gelmiyor değilmi. Kısa sürede kilo veremeyeceğini düşünenler bu iki günlük diyette anlayınca diyetin 3. günü olmuyor. Çok daha kararlı olmak istikrarlı davranmak gereklidir. Günlerce aç kalmayın, ara öğünlerde aç kalarak bir kaç gram kilo verdim diye düşünmeyin.
Kilo vermenin zahmetsiz yolu
Kilo vermek sporla beraber ağır ağır verilmeli ve daha kalıcı ve sağlıklı forma ulaşılmalıdır. Kilo vermeye başlamadan önce günlük attığınız her lokmayı sayın. Sabah uyandığınızdan gece yatana kadar kalmasın diye arkadaşınızın tabaklarının sonundaki tatlılarıda yazmayı ihmal etmeyin, tadına baktığınız yemeğide ihmal etmeyin. Her lokmanızı yazın ne yediğinize bütün günün sonunda bir bakın neler yemişsiniz. Mutlaka bir deftere not alın ve unutmadan her yediğinizi not alın.  Bir kenara not aldığınız ve akşam kontrol ettiğinizde neler yediğinizi görürsünüz.
Çok ufak masum lokmalar günün sonunda size öğün olarak geri döner. Bu not alma aşamasından sonra kendizi frenlemeyi ve o önemsiz lokmaları artık yememeye başlarsınız. Bu aşamadan sonra yemek yemek istediğiniz zaman birşeyler atıştırmak istediğiniz zaman kendinize neden sorusunu mutlaka sorun. Neden yemek istiyorum açmıyım ?  canım mı çekti? neden yediğinizi önce bir sorgulayın ve gün içerisinde aç olmadığınız için ne kadar çok yediğinizi göreceksiniz. Arkadaşınıza eşlik etmek, sıkıldığınızda atıştırmak gibi gereksiz yere okadar çok yediğinizi göreceksiniz ki bunlara dur demeyide neden?  diye sorguladığınızda bileceksiniz.
Öte yandan şuda çok önemlidir. Öğün atlamayın kesinlikle öğün atlarsanız kilo vermeniz zorlaşır. Öğün atladığınızda bir sonraki öğün için oldukça acıkmış olursunuz ve daha fazla yemek yeme isteği olur. Bir sonraki öğünde daha fazla yemek yemeniz bir anda mideye yüklenerek az porsiyon yemek yerine oldukça fazla yemiş olursunuz. Spor yapın mutlaka spor yapın ama spor sonrası yoruldum ve acıktım diyerek de çok fazla yemek yemeğin.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica