Kadın.Net

Kavun Karpuz Yasak!

Kavun Karpuz Yasak!

Kavun karpuz yaz aylarının vazgeçilmez serinletici muhteşem besinidir. Fakata bazı hastaların bu iki masum meyveden uzak durması gereklidir. Diyabet hastalarının kavun ve karpuz yememesi gerekir. Diyabet hastaları, obezite ile savaşanlar ve hipertansiyon hastaları bol bol greyfurt ve limon gibi C vitamini içerisinde barındıran gıdaları tüketmelidir.
Diyabet hastalarının uzmanlara göre günde sadece bir dilim kavun ve karpuz yiyebileceklerini açıklıyor bunun yanında 5 tane üzüm de yiyebileceklerini belirtiyor. Bu hastalıkları olan kişilerin gün içerisinde ayrıca sebze olarak çekirdeği alınmış domates, salatalık ve yeşil sebzeleride rahatlıkla  tüketebileceklerini  belirtildi. Sıcak havada risk taşıyan hastalıklardan olan diyabet, hipertansiyon, obezite hastaları oldukça dikkatli olmaları gereklidir.
 
Uzman kontrolunde olunması şart olan bu hastalıklar mutlaka takibini yapan doktorunun her söylediğini dikkatle dinlemeli ve sakınması gereken herşeyden uzak durmalıdırlar. Hayati riski olan bu hastalıklar dikkat edilmesi durumunda risklerini oldukça aza indirmektedir.
Sıcak havaların gelmesiyle kavun karpuzun aşırı oranda tüketilmesi bu hastalarda olumsuz etkilere neden olduğundan doktorunuzun vereceği miktarın üzerine çıkmamanız gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica