enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hormonların Hayatmız Üzerinde Etkisi Büyük…

Hormonların Hayatmız Üzerinde Etkisi Büyük…
A+
A-

Kan şekeri vücut dengesinde önemli bir yerde bulunmakta. İnsülin kan şekerini kontrol eden en önemli hormondur. Karaciğer, kas ve yağ dokusu üzerinde insülin etkisi çok yüksektir. Vücüda gerekli olandan fazla karbonhidrat alındığında karaciğer ve kas dokusu üzerinde aşırı yağlanma gerçeleşir. İnsülin bu etkiyle vücutta yağın deoplanmasına yani trigliseridlere dönüşmesine neden olur.
Vücuttaki insülin dolaşımda lipid seviyesini azaltır ve enerjinin çok fazla miktarda depolanmasına neden olur.Kan şekerini yükselten gıdaları ara öğünlerde tüketmek çok daha faydalı olacaktır. Düzenli fiziksel aktivite de kan şekerinizin dengede olmasını sağlayacaktır.
 
Vücutta yağ dokusu hiçbir zaman istenilmeyen ve hatta istenilmeden sahip olunan kilo larak dışarıdan bakıldığında da yağlı bir görünüme sebep olan durumdur. Yağ dokuları diyet esnasında gereğinden fazla protein ve karbonhidrat alındığında bunlar aşırı miktarda yağ depolanmasına neden olur.
Diyet yapılırken günlük vücudun alması gereken miktarların bilinmesi ve günlük diyet programımızda çok fazla bunların dışına çıkılmaması gereklidir. Organların işlevi için gerekli olan yağın dışında vücutta fazla olan yağ vücudun estetik görünümüne olumsuz etki eder. Vücudun kasların yağ oranına dikkat edilmeli ve bu oranın ne aşağısına inilmeli nede yukarıya çıkılmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica