Kadın.Net

Yaygınlaşan Obezite Sorunu..

Yaygınlaşan Obezite Sorunu..

Obezitenin yaygınlaşmasından dolayı ve gelecek nesillerde çok büyük bir oranda obezite kokusu yaşanmaktadır. Diyet sektörüne doğru oldukça yönelim gerçekleşmiştir. Geleceğin en parlak mesleği olarak görülen diyet uzmanlığı gençlerin bu yöne eğilmelerine sebep olmaktadır. Diyetisyenler dünyada oldukça önemli bir yerde tutulmakta ve light ürünler çok büyük bir hızla tüketilerek ilginin bu yönde kaymasına neden olmaktadır.
Girşimcilerinde bu yönde yatırım yaptıkları söylenmektedir. Dr. Muzaffer Kuşhan’dan Taylan Kümeli’ye gösterilen ilgi son derece yüksek ve kendilerine başvuran ünlüler kadar kendi isimleride ün yapmıştır. Sıfır bedene ulaşmaya çalışanlar ve bunun için kıran kırana bir rekabet halinde olan genç kızlar metropol hayatınında verdiği gösteriş heyecanıyla ünlü diyetisyenlere koşmaktadır.
Bütün beslenme uzmanları Türkiyenin geleceğinde obeziteden dolayı üzücü bir durumla karşı karşıya olunduğu açıklandı. Hemen hemen bütün uzmanlar aynı görüşte ve çok uzun yıllar değil birkaç yıla kadar obezitenin artacağını açıkladılar.
 
Obezitenin artmasının sebeplerini açıklayan Ayurveda uzmanı ve Aile hekimi olan Dr. Ender Saraç aypılan çalışmaların insanların sağlığını bozan ve kilo alması için bağımlılık yapan gıdaların üretildiğini ve bir yandan da medya kullanılarak zayıf kalmaya diyet ürünlerine yönlendiriceği yönünde medya ve gıda endüstrisinin büyük çalışmalar yaptığını açıkladı.
Gıda endüstrisinin yaptığı çalışmalarda insan sağlığını tehdit eden ve bağımlılık yaparak aşırı kilo almasına neden olan ürünlerin artması durumunda medyada da dönecek olan reklamlar sayesinde zayıflamaya yönelik bir heves oluşturucakları dönemin çok uzun değil yaklaştığını söyleyen uzmanlar insanların daha dikkatli olmasını açıkladı ve sağlıklı beslenme spor yapma konusunda önemli uyarılarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica