enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İdeal Kilonuzu Nasıl Korumalısınız?

İdeal Kilonuzu Nasıl Korumalısınız?
A+
A-

Kilo vermek kadar önemli olan şeylerden biriside verdiğin son kilonuzda kalmaktır. Bu kadar zaman uğraşıp istediğiniz ideal kilonuza geldikten sonra nasıl koruyacaksınız ideal kilonuzu bir öneriniz ve ya bir yönteminiz var mı? Uyguladığınız yöntemleriniz olabilir bununla beraber ne yapacağınızı bilmediğiniz durumda olabilir. Peki biz size en kolay ve en doğru yöntemleri verelim. Uygulamak size kalmış. Şimdiden kolay gelsin.
İlk olarak kilonuzun ne olduğunu ve zamanla değişime uğrayıp uğramadığını belirlemeniz gerekiyor. Bunun içinde sürekli tartılarak kilo denetlemenizi yapmayı unutmayın. Bu size ilk olarak kilonuzu benimseme ve sahiplenme hissi verecektir. Düzenli olarak tartınıza çıkmayı unutmayın.
İdeal Kilonuzu Nasıl Korumalısınız
Diyet listeleri ne derse desin sağlam bir kahvaltı hem sağlığınız açısından hem de kilonuz açısından çok önemlidir. Güzel bir kahvaltı ardından yiyeceklerinize ve saatine dikkat etmeniz kilonuzu korumanıza yardımcı olacaktır.
Çikolataya karşı çok hassas ve düşkün olabilirsiniz. İstediğiniz kiloya ulaştınız diye ve artık kilo almamak için çikolata yemeyi bırakmayın. Aslında sevdiğiniz hiçbir şeyden vazgeçmeyin hepsinden yiyin. Ancak orantısını düzgün yapın. Bir paket yerine bir dilim yiyin mesela.
Kilo konusunda yemek ve hareket kadar uykuda büyük bir öneme sahiptir. Metabolizmanızın düzenli çalışması ve sağlığınızı korumanız için uykunuza oldukça dikkat etmelisiniz. Erken yatıp erken kalkmak gibi olabilir mesela.
Hızlı yemek yeme alışkanlığınız varsa bundan vazgeçin. Yavaş yemek sizin için oldukça faydalı olacaktır. Hızlı yerken doyduğunuzu anlamazsınız ve fazla yüklenirsiniz ancak yavaş yerseniz kısa süre sonra doyduğunuzu hemen hissedebilirsiniz. Buda sizin çok yemek yememe ve kilonuzu korumanıza yardımcı olur.
Çok acıktığınız düşünüyorsanız ilk olarak salata yemekle başlayın işe. Salata size kilo aldırma ve bununla beraber midenizde diğer yiyeceklere az yer kalır ve size çok yemek yedirtmez. Buda doğal olarak zayıflığınızı korumanıza yardım eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica