Kadın.Net

Göbeğe Veda

Göbeğe Veda

Kadınların göbek sorunu yüzyıllardır yaşanıyor olmalı. Kadınlarda göbek doğum yapmayla alakalı bir durum değildir. Göbek hiç doğum yapmamış kadınlarda da olabilen ve kabus haline gelen yağ kütlesidir. Göbek doğum yaptıktan sonra kalır olgusunu bir kenara bırakmak gereklidir. Özellikle doğumdan sonra dikkat etmeyen kadınlar göbeklerinin kalmasına doğumu bahene ederek kamüfle etmeye çalışsada günümüzde o kadar çok örnek var ki artık kimse bu bahanelere inanmayacak. Sezeryan ile doğum yaptım göbeğim kaldı gibi bahanelerde bir kenarda durmalı sezeryan ile doğum yapıp dümdüz karna sahip olan insanlar efsunlu değillerdir herhalde.
Göbek
Doğum sonrası kalan göbekler ve aşırı yemek yiyerek göbeklerin kütle şeklinde karna yerleşmesi kadınların estetik görüntüsüne çok kötü etki etmektedir. Estetik olarak hoş olmayan göbek giyinilen kıyafetin altında kat kat görünmesi siz rahatsız etmiyorsa her önünüze geleni yemek cazip geliyorsa zaten bu yazımızı okuyo olmazsınız. Sizi rahatsız eden bir şeyler varki bugün burdasınız. Kadınlarda göbek olmaması için çabalamak gereklidir. Olduktan sonrası içinde çareler elbette vardır. Önemli olan ve en kolay olan olmadan önce çaresine bakmak ve düzenli spor ve dengeli beslenme ile bunu yapmak mümkündür.
Göbek zamanla kalıcı olmaya başlar ve belli bir yaşa geldikten sonra göbeğin erimesi oldukça zorlaşır. Sağlıklı yaşam için sabahları aç karnınıza içeceğiniz ılık 2 bardak su bir zaman sonra göbeğinizin erimesine de yardımcı olacaktır. Doğum sonrasında göbeğin kalıcı olmaması ve sıkı olup toparlanması için doktorun izin verdiği doğumdan sonraki sürede korse kullanmak gereklidir. Hamile iken korse kullanılmaz ve rahat kıyafetler giyilir. Doğumdan sonra normal doğum yapanlar hemen korse takabilmektedir. Sezeryan ile doğum yapanlara doktor 1 haftadan sonra korseye müsade edebilmektedir.
Doğum şeklinizden sonra mutlaka evinizde bir kaç çeşit korse bulundurun ve doğum sonrası korse kullanmayı ihmal etmeyin. Korse üretimi öncesinde babannelerimizin zamanında yapılan karın toparlama yöntemide sıkı bir şekilde çarşaf sarılır ve göbeğin kalması engellenir. Eskiden beri göbek kalmaması için yöntemler vardır. Son dönemde geliştirilen doğum sonrası korseler ile işiniz çok daha kolay.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica