Kadın.Net

Dukan Diyetinin Yan Etkileri

Dukan Diyetinin Yan Etkileri

Dukkan diyeti, toplum içinde çok sık kullanılmaya başlanan, çoğu kişiye göre yapması, uygulanması çok zor gelen ama olumlu sonuçlar alınan bir diyet çeşidi. Bir çok diyet gibi bu dukan diyetinde de bilinçli olmak gerekiyor. Bazı hastalıklarınız varsa bilinçsizce yapılan diyetler zayıflamak isterken sizi tam tersine bir çok hastalığın içine de sokabilir. Kulaktan dolma diyetlerle zayıflamak yerine bilinçli olarak bir uzmandan yardım alarak sağlıklı zayıflamaya çalışmalısınız. Sizlere bu yazımızda dukkan diyetinin olası yan etkilerinden bahsedeceğiz.
dukan-diyetinin-yan-etkileri
Kötü nefes kokusu:
Yeterince her gıdadan bir miktar alınamadığı için, bol bol su tüketilemediği , aşırı derecede protein alındığı ve sebze tüketilmediği için kötü nefes kokusu hakim olur.
Vücudun susuz kalması:
Hızla kilo verildikten sonra bir dönem zayıflamanın durması ile suyun kesilerek yalnızca yeşil çay içilmesi önemli sağlık sorunlarına yol açar. Unutmamak gerekir ki su içilmediği sürece vücudun hiç bir hücresi tam kapasite çalışamaz.
Kabızlık:
Yeterli su ve sıvı tüketimi yapılamadığı için, yüksek miktarda protein tüketildiği için, meyve ve sebze tüketimi yani posalı besinler alınamadığı için, vücudun ihtiyacı olan yağ miktarı alınamadığı için bağırsaklar durur ve kabızlık ortaya çıkar.
Karaciğer ve böbrek problemleri:
Aşırı derecede protein alımı karaciğer ve böbrekleri yorarak fonksiyonları bozmaya başlar. Susuzluk ve devam değişen gıdalar uzun müddet yenilmeden aniden yenmeye başlandığında vücudun dengesini bozar. Akabinde karaciğer ve böbreklerde sorunlar çıkar. Özellikle böbreklerde su tüketiminin azlığından kaynaklanan sorunlar baş gösterir.
Şiddetli baş ağrısı ve halsizlik:
Yeterince su tüketilmemesinin, karbonhidrat eksikliğinin sonucunda meydana gelen şiddetli baş ağrıları gün içinde 3-4 saat kadar sürebilmektedir.
Saç dökülmesi:
Saç dökülmesi eksik gıda alımının yanı sıra zeytin yağ tüketimi olmayan kişilerde daha çok görülür. Diyet içinde de yağ tüketimi ya sınırlı yada hiç oladığı için saçlar sağlıksızlaşarak köklerinden dökülmeye başlar.
Eklemlerde ve kaslarda ağrı:
Tatlandırıcıların aşırı kullanımı, susuzluk, egzersiz yapamama gibi sebeplerle eklemlerde ve kaslarda şiddetli ağrılar görülür.
İşte bütün bu sebeplerden sırf arkadaşınızı, komşunuzu kısa sürede zayıflattı diye duyduğunuz her diyeti yapmaktan kaçının. Herkesin nasıl dış görünüşü farklıysa iç organları da farklıdır ve her besine farklı miktarda oranda ihtiyaç duyar.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica