enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Diyet Yaparken Doğru Bilinen Yanlışlar!

Diyet Yaparken Doğru Bilinen Yanlışlar!
A+
A-

Diyet yaparken mutluaka uzman kontorulun de sağlıklı ve doğru bir şekilde diğyet yapmalıyız ve herkes kendi sağlığına bünyesine uygun bir diyet uygulamalıdır. Diyetisyenlere gitmek göründüğü gibi zor değildir. Devletin bu konuda yaptığı çalışmalar artık her devlet hastanesinde polikliniklerinde diyetisten bulunmakta. Bu sebeple ücret dahi ödemeden sağlıklı bir şekilde bütün tahlilleriniz yapılarak sağlıklı bir şekilde diyet yapmalısınız. Diyet yaparken uydurma yöntemleri deneyerek her seferinde hsürana uğramayın. Özellikle diyet yaparken doğru bilinen yanlışlar öyle çok ki…
 
– Ekmek Yersem Kilo Alırım Yanlışı!
Doğru ekmeği tüketmek oldukça önemlidir çünkü ekmek bizim için önemi çok büyük karbonhidrat kayağıdır. Ekmek olmadan bir diyet listesi kesinlikle eksik ve hatalıdır. Çavdar, tam buğday ve tam tahıllı ekmekler enerji ihtiyacımızı karşılamakla beraber hemde glisemik kontrolunde önemli yer tutar. Doğru ve yeterli miktarda tüketilen ekmek kilo almaya değil vücudun ihtiyacı olan besilerin karşılanmasında enerjinin kaybedilmemesinde faydalı olur.

-Limon ve Sirkeli Su Yağları Yakar Yanlışı!
Besinlerimizin içerisinde hiç birinde yerseniz yağ yaktıracak yedikçe kilo verdirecek hiç bir besin kaynağı yoktur. Limonlu ve sirkeli su vücudun toksinleri atmasında yardımcı olması ve limonun C vitamini olmasından başka yağları yakma özelliği yoktur. Vücutta bulunan yağları en doğru ve kolay düzenli spor yaparak yakabilirsiniz.
-Bir Öğün Atlasam Kârdır Yanlışı!
Diyet yaparken ne kadar az yersem o kadar çabuk kilo veririm düşüncesi vardır ve bu düşünceyle başlayıp ilk iki üç gün hiçbirşey yemeden diyete başlayan ve daha sonra diyetin haftası tamamlanmadan pes eden çoktur. Az az ve düzenli yemek yemek en doğru beslenme şeklidir.
-Sınırsız Meyve Yerim Yanlışı!
Diyet başladığın da herkes sınırsız meyve ve sebze yiyebileceğini düşünür ama oldukça yanılır. Meyve de bulunan şeker doğal olsa bile kesinlikle diyet listesinin dışına çıkmadan tüketilmelidir. Sebze için hiç bir sınırlama yoktur.
-Yağı Tamamen Kesmeliyim Yanlışı!
Vücudun alması gereken yağ miktarı vardır ve siz yağı tamamen kestiğiniz zaman vücudun yağ depolamasına neden olursunuz. Yağlı yemek demek kızartmaların yenmesi anlamına gelmemektedir. Vücudun ihtiyacı olan yağları yemeklere katılan az zeytinyağında veya gün içerisinde bir kaç tane fındık badem gibi doğal yağa sahip olunan besinlerden almamız gerekir.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica